Jak wyłączyć reklamy w Xiaomi MIUI 12?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Xiaomi już od kilku lat jest jednym z głównych graczy na rynku smartfonów, który w bardzo krótkim czasie zyskał na popularności. Chiński producent jest znany z bardzo dobrego stosunku jakości do ceny swoich smartfonów w ogóle. Ale jednym z minusów posiadania słuchawki Xiaomi jest to: liczba zintegrowanych reklam zintegrowanych w jego interfejsie MIUI i natywnych aplikacji.

Jednym z głównych powodów, dlaczego Xiaomi jest w stanie dostarczyć mnóstwo sprzętu za mniej pieniędzy w porównaniu do swoich rywali jest to: Xiaomi jest w zasadzie firmą zajmującą się danymi, gdzie produktem są twoje dane osobowe. Ich sprzęt (smartfony) w tym przypadku, jest tylko narzędziem do zbierania danych.

Stąd, kompromis ma swoją cenę. W celu monetyzacji swoich smartfonów bez zwiększania ceny zakupu, Xiaomi zdecydowało się narazić swoich użytkowników na nieterminowe reklamy w domyślnym interfejsie i aplikacjach. Jest jednak możliwe, aby wyłączyć te reklamy, chociaż liczba obręczy, które trzeba przeskoczyć przez może być mind-boggling.

Tutaj wykonaliśmy wszystkie niezbędne kroki na Xiaomi Mi 10T Pro, który działa na MIUI 12, ale ten samouczek powinien łatwo zastosować się do wcześniejszych wersji, z pewnymi różnicami w odpowiednich menu.

smartfon

Jak usunąć reklamy, wyłączając aplikację MSA

To powinno być twoim priorytetem, ponieważ ta metoda może rozwiązać wiele irytujących problemów z reklamami, które są obecne w MIUI. Xiaomi nie chce, abyś go wyłączył i starał się, aby proces ten był nieco frustrujący, ale przy odrobinie cierpliwości możesz zabić aplikację MSA (MIUI System Ads). Będziesz musiał upewnić się, że twój smartfon działa MIUI i jest podłączony do sieci Wi-Fi lub sieci komórkowej, zanim to zrobisz. Niestety, nie jesteś w stanie zrobić tego w trybie offline.

 1. Przejdź do Ustawień, a następnie Hasła i zabezpieczenia.
 2. W sekcji Authorization & Revocation, ty można wyszukać MSA i przesunąć przycisk radiowy, aby go wyłączyć.
 3. Teraz poczekaj 10 sekund, a następnie wybierz Revoke.
 4. Możesz otrzymać wiadomość, że system nie może cofnąć autoryzacji. Próbuj dalej, aż system ci na to pozwoli.

Ta manipulacja powinna wyeliminować większość reklam. Ale to tylko "systemowe" reklamy w interfejsie MIUI, inne reklamy mogą pozostać w niektórych natywnych aplikacjach Xiaomi i będą musiały być wyłączone indywidualnie. Czy to nie jest wspaniałe? Jedną dobrą rzeczą jest to, że wierzę, że tylko bardzo mały procent użytkowników Xiaomi polegałby na natywnych aplikacjach Xiaomi, takich jak jego przeglądarka internetowa i wolałby używać Chrome lub DuckDuckGo.

Jak wyłączyć osobiste rekomendacje reklam

Teraz, gdy już cofnąłeś autoryzację MSA, możesz zacząć wyłączać indywidualne "rekomendacje", które MIUI będzie do Ciebie wysyłać. Aby wyłączyć osobiste rekomendacje reklamowe, które uniemożliwiają Xioami rejestrowanie Twoich nawyków użytkowania i zbieranie Twoich danych, wykonaj poniższe kroki.

 1. Przejdź do Ustawienia, a następnieOchrona prywatności .
 2. W sekcji Prywatność , wyszukaj Usługi reklamowe, a następnie Spersonalizowane rekomendacje reklamowe.
 3. Wyłącz opcję Personalised AdRecommendations , a użytkownik nie powinien już widzieć reklam opartych na danych behawioralnych lub danych osobowych.

Jak wyłączyć reklamy w Zabezpieczeniach i przeglądarce internetowej

Wyłączenie reklam w aplikacjach Mi Browser i Mi Security jest od tego momentu stosunkowo proste. Przejdź do swojego menu Ustawienia i wykonaj poniższe kroki.

Wyłącz reklamy w MIUI Mi Browser:

 1. Otwórz Mi Browser, przejdź do zakładki Profil na dole po prawej stronie.
 2. W zakładce Profil przejdź do ustawień, wybierając "śrubkę" w prawym górnym rogu.
 3. W ustawieniach zaawansowanych usuń zaznaczenie opcji "Dodaj reklamy".

Wyłącz reklamy w aplikacji MIUI Security

 1. Uruchom aplikację Security i przejdź do Ustawień.
 2. W Ustawieniach wyłącz opcję Otrzymuj rekomendacje .

Jak wyłączyć reklamy w aplikacjach Muzyka i Mi Video

Aby wyłączyć reklamy w aplikacjach Xiaomi Muzyka i Mi Video, proces jest w dużej mierze taki sam jak powyżej, z kilkoma poprawkami wymaganymi w przypadku Mi Video.

 1. Uruchom aplikację Mi Music i przejdź do Ustawień w prawym górnym rogu.
 2. Następnie przejdź do Ustawień zaawansowanych i wyłącz opcje Odbieraj poleconych i Pokaż reklamy.

Jak wyłączyć reklamy w Menedżerze plików, folderach i plikach do pobrania Mi

Aby wyłączyć reklamy w menu Menedżera plików i folderów, w tym pobierania, na MIUI 10 firmy Xiaomi, wykonaj tę samą procedurę, co w przypadku aplikacji Mi Web Browser i Mi Security.

 1. Przejdź do Ustawienia, a następnie Ustawienia aplikacji systemowych.
 2. Znajdź aplikację Menedżer plików lub Foldery i pobieranie.
 3. Wyłącz Rekomendacje (w przypadku aplikacji Mi File Manager) i Pokaż zalecaną zawartość (w przypadku aplikacji Mi Downloads).
 4. Jeśli chodzi o foldery, musisz kliknąć na indywidualny folder, dla którego chcesz wyłączyć reklamy, i wyłączyć Promowane aplikacje.

Jak wyłączyć reklamy w motywach MIUI

Najprostszym sposobem na pozbycie się reklam w aplikacji MIUI Themes jest przejście bezpośrednio do samej aplikacji i wyłączenie jej. Wykonaj poniższe kroki.

 1. Otwórz aplikację MIUI Themes i przejdź do Konta.
 2. Wyszukaj Ustawienia, a następnie wyłącz Rekomendacje.

Bądźmy szczerzy, jest to żmudna sprawa, która naprawdę rujnuje doświadczenie użytkownika. Ale kiedy już to zrobisz, będziesz wolny od reklam na MIUI 12 i późniejszych wersjach, i możesz cieszyć się swoim smartfonem Xiaomi bez bombardowania reklamami.