Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

.

Lisa chciała podzielić się swoim pomysłem, jak dobrać słuchawki. To coś w rodzaju Słuchawki 101 i dla niektórych z naszych czytelników może nie być już istotne, jednak nowi czytelnicy docenią to. Infografika nie jest w 100% kompletna (tak jak typ sterowników słuchawkowych), ale otrzymujesz obrazek (kalambur przeznaczony). Zaczynamy:

Wszyscy kochają muzykę. Ale nie chcesz przeszkadzać innym podczas słuchania muzyki, prawda? W tym celu, techniczni bogowie dali nam dar do słuchawek. Słuchawki pomagają nam cieszyć się muzyką, motywują nas do przechodzenia przez intensywne sesje gimnastyczne, a co nie. Ale wiesz co? Znalezienie idealnych słuchawek może być dla Ciebie trudne. Co więcej, jeśli nie wiesz, jakie słuchawki są oferowane i jakie są ich zalety i wady. Żeby ułatwić Ci trochę zadanie, jest tu infografika, która pomoże Ci wybrać najlepsze słuchawki na razie.
Oto kilka ważnych punktów tej infografiki.
Słuchawki do wyboru

Terminy techniczne dotyczące słuchawek:
Impedancja - Większość ludzi nie zwraca uwagi na impedancję podczas czytania specyfikacji słuchawek. Mówiąc wprost, jest to oporność. Większa impedancja oznacza, że słuchawki będą pobierały więcej mocy ze źródła.
Słuchawki otwarte i zamknięte - Słuchawki zamknięte i otwarte to 2 podkategorie słuchawek (więcej o nich później). Oznacza to, czy tylne strony ich nauszników są zamknięte (zamknięte) czy otwarte. Obie mają swoje własne zalety. Słuchawki zamknięte są dobre, gdy chcemy uzyskać dobrą izolację basu i hałasu. Słuchawki otwarte z kolei wyciekną trochę dźwięku i wpuszczą trochę szumu z otoczenia, co pomoże im uzyskać bardziej naturalny dźwięk.
Czułość - Czułość jest wartością względną, która pokazuje, jak głośne mogą być słuchawki, w porównaniu z innymi słuchawkami, przy tym samym poziomie głośności.
Sound Drivers - Można ją uznać za głośnik słuchawek. Jest to sterownik słuchawkowy, który zamienia sygnał elektryczny na dźwięk. Słuchawki douszne mają zazwyczaj większe głośniki w porównaniu z innymi słuchawkami.
Różne kształty słuchawek
Przed zakupem jakichkolwiek słuchawek, ważne jest, aby znać różne czynniki formalne dotyczące słuchawek.
Wkładki douszne - Wkładki douszne to prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony typ słuchawek. Zazwyczaj są one dostarczane z wieloma urządzeniami muzycznymi i smartfonami. Słuchawki te składają się z 2 wkładek dousznych, które spoczywają poza kanałem usznym. Ponieważ nie tworzą one hermetycznej uszczelki, nie oczekuj od nich żadnego rodzaju izolacji akustycznej.
Słuchawki douszne - Słuchawki douszne są bardzo podobne do wkładek dousznych, z wyjątkiem jednej różnicy. Podczas gdy słuchawki douszne spoczywają na zewnątrz naszego ucha wewnętrznego, słuchawki douszne trzymają się głęboko w kanale słuchowym. Dzięki temu zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, oto szczegółowa recenzja słuchawek dousznych z listenthusiast.com. Headfonia posiada oczywiście całą masę specjalistycznych recenzji wewnątrzusznych.
Słuchawki douszne - Słuchawki douszne nazywane są również słuchawkami dousznymi. Ich nauszniki siedzą na uchu zewnętrznym. Ponieważ zapewniają one mniejszą izolację akustyczną niż słuchawki douszne, mogą być przydatne w niektórych sytuacjach, takich jak jazda samochodem itp.
Słuchawki douszne - Słuchawki douszne są tym, co nazywamy pełnowymiarowymi słuchawkami. Posiadają duże wyściełane wkładki douszne, które całkowicie zamykają nasze uszy i zapewniają hermetyczne zamknięcie. Powoduje to izolację akustyczną. Z drugiej strony, są one zazwyczaj większe i mniej przenośne niż inne rodzaje słuchawek - jak słuchawki douszne.
Słuchawki bezprzewodowe: plusy i minusy
Bezprzewodowe słuchawki stają się obecnie bardzo popularne. Zamiast jakiegokolwiek przewodu, podłącza się je do smartfona przez Bluetooth. Ale zanim dostaniesz którykolwiek z nich, oto kilka ważnych rzeczy dotyczących słuchawek bezprzewodowych.
Ponieważ są one bezprzewodowe, nie musisz się już martwić o ten kruchy kabel.
Brak kabla oznacza, że możesz swobodnie poruszać się po domu.
Możesz pauzować/odtwarzać muzykę i wykonywać połączenia bez dotykania telefonu. Wiele przewodowych słuchawek posiada również piloty zdalnego sterowania na kablu, ale zazwyczaj działają one prawidłowo tylko z iPhone'ami.
Musisz je ładować, tak jak smartfony i inne gadżety.
Słuchawki bezprzewodowe nie są tak trwałe jak słuchawki przewodowe.
Słuchawki bezprzewodowe często nie mają tego samego poziomu dźwięku, co słuchawki przewodowe.
Specjalistyczne słuchawki:
Oprócz wyżej wymienionych rodzajów słuchawek, istnieją również słuchawki specjalnego przeznaczenia.
Słuchawki do gier - Słuchawki do gier mają zazwyczaj głęboki bas, dużą głośność i bardzo niskie zniekształcenia. Powodem, dla którego nazywa się je zestawami słuchawkowymi do gier, a nie słuchawkami, jest to, że mają one również wbudowany mikrofon, przez który mogą komunikować się z innymi graczami gier online. Zestawy słuchawkowe do gier są zazwyczaj słuchawkami dousznymi, jeśli chodzi o konstrukcję.
Słuchawki sportowe - słuchawki sportowe są zazwyczaj używane przez ludzi podczas sesji treningowych. Jednym z najczęstszych powodów takiego użytkowania jest muzyka, która motywuje ludzi. W takim przypadku słuchawki douszne są bardziej odpowiednie niż pełnowymiarowe słuchawki ze względu na ich lekkość. Należy pamiętać o tym, aby zawsze używać odpornych na pot i wytrzymałych słuchawek do celów treningowych.
Słuchawki DJ - słuchawki DJ mają zazwyczaj duże nauszniki i dużą głośność. Słuchawki te mają również wysokie basy.