Jak zsynchronizować bibliotekę muzyczną iTunes w systemie Android?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Zanim smartfony były tak zdolne, jak są one dzisiaj, wielu z nas słuchało muzyki na iPodach, i zbudował pokaźne kolekcje muzyczne w procesie. Mamy nakreślone najlepsze metody przejścia na Androida, w tym jak korzystać z oficjalnej aplikacji Apple Music, aby uzyskać dostęp do biblioteki iTunes.

1. Przenieś iTunes na Androida za pomocą aplikacji Muzyka Google Play

Google Play Music zapewnia przechowywanie w chmurze do 50 000 utworów, dostępnych zarówno z komputera stacjonarnego, jak i telefonu. A co najlepsze - jest kompatybilna z iTunes. Aby zsynchronizować oba systemy, musisz pobrać aplikację Google Music Manager (lub Google Play Music for Chrome) na komputer i aplikację Muzyka Google Play na telefon.

Otwórz program i zaloguj się, używając konta Google. Wybierz lokalizację muzyki, którą chcesz przesłać (w tym przypadku iTunes), a Google Music Manager zacznie przesyłać znajdujące się w niej pliki muzyczne.

Wersja desktopowa automatycznie zsynchronizuje się z aplikacją Muzyka Google Play w telefonie - otwórz ją, stuknij w Moja biblioteka , a zobaczysz, że twoja muzyka zacznie się pojawiać. Przesyłanie dużych kolekcji muzycznych może zająć trochę czasu, ale ponieważ nie trzeba fizycznie podłączyć telefon do komputera, można przejść o swoim dniu, podczas gdy Music Manager wykonuje swoją pracę.

2. iTunes i Android: Synchronizuj za pomocą doubleTwist

Za pomocą darmowego programu dla Windows i aplikacji dla Androida doubleTwist możesz łatwo synchronizować bibliotekę iTunes z Androidem. Po pierwsze, pobierz program na komputer ze strony głównej double Twist i zainstaluj go. Następnie chwyć swój smartfon z Androidem i pobierz aplikację doubleTwist z Google Play Store.

Aplikacja doubleTwist dla Androida jest dostępna bezpłatnie lub w wersji pro za około 10 dolarów, w zależności od regionu. Ta ostatnia oferuje pewne specjalne funkcje, które nie są konieczne do synchronizacji między iTunes a Androidem.

Teraz uruchom doubleTwist na swoim komputerze. Masz wybór, czy chcesz, aby Twój smartfon z Androidem synchronizował się z iTunes przez USB lub AirSync. Ja polecam metodę USB. Jest to nie tylko zawarte w darmowej wersji doubleTwist, ale jest też znacznie szybsze niż Wi-Fi.

Zanim jednak klikniesz na duży przycisk Sync Now , powinieneś najpierw kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę doubleTwist w zasobniku systemowym Windows i wybrać Preferencje -> Użyj biblioteki i Tunes, aby umożliwić doubleTwist dostęp do biblioteki iTunes. Jeśli posiadasz również urządzenie ze slotem microSD, powinieneś wybrać zewnętrzną kartę pamięci jako miejsce przechowywania w ustawieniach. W zależności od karty, możesz mieć całą kolekcję muzyki w telefonie.

Teraz, po kliknięciu przycisku Synchronizuj teraz, cała kolekcja muzyczna iTunes, w tym wszystkie listy odtwarzania, zostanie skopiowana do smartfona z Androidem. Jeśli Twoja kolekcja jest większa niż pamięć Twojego smartfona, to niekoniecznie jest to najlepsze rozwiązanie. Bardziej sensowne jest utworzenie listy odtwarzania w iTunes o nazwie "Android", na przykład, która zawiera tylko muzykę, którą naprawdę chcesz skopiować. Po utworzeniu listy, wystarczy przejść do zakładki Muzyka w doubleTwist i wybrać wcześniej utworzoną listę odtwarzania Androida w sekcji Listy odtwarzania.

Po zakończeniu synchronizacji, możesz teraz odtwarzać i mieć dostęp do muzyki z iTunes za pomocą aplikacji doubleTwist Player dla Androida. Jednakże, jest on również dostępny w innych odtwarzaczach muzycznych, jeśli nie lubisz doubleTwist.

3. Przenieś iTunes na Androida za pomocą iSyncr

Istnieją różne dedykowane aplikacje do przesyłania muzyki z iTunes na telefon z Androidem w Sklepie Play. Przetestowaliśmy kilka i stwierdziliśmy, że iSyncr był najprostszy i najbardziej wydajny.

Aby rozpocząć, pobierz aplikację iSyncr ze Sklepu Play na swój telefon (sprawdź poniżej link), a aplikację desktopową na swój komputer. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, a następnie otwórz aplikację desktopową iSyncr.

Powinna ona automatycznie otworzyć okno z pytaniem, które pliki chcesz zsynchronizować z urządzeniem. Zaznacz pole obok iTunes , a następnie kliknij przycisk Synchronizuj. iSyncr przeniesie pliki iTunes do telefonu.

Gdy proces się zakończy, kliknij przycisk Zakończ. Następnie będziesz mógł odtwarzać pliki za pomocą wybranego odtwarzacza muzyki, choć twórcy iSyncr zalecają własną aplikację Rocket Player. Jest również możliwe, aby przenieść pliki iTunes przez Wi-Fi z iSyncr, tak długo, jak telefon i komputer są podłączone do Internetu za pośrednictwem tej samej sieci.

4. Przesyłanie iTunes do Androida przez USB

Jeśli nie chcesz polegać na aplikacji innej firmy, aby korzystać z iTunes z telefonem z Androidem, możesz ręcznie przenieść pliki do urządzenia. Ta metoda jest prosta i skuteczna, ale jak wyżej, jest ograniczona przez dostępną pamięć masową na urządzeniu lub jego kartę mircoSD.

Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB. Otwórz Eksploratora Windows i znajdź folder iTunes na swoim komputerze. Przeciągnij go do folderu z muzyką w urządzeniu, aby skopiować pliki do telefonu. Po zakończeniu transferu muzyka będzie widoczna w wybranej przez Ciebie aplikacji odtwarzacza muzycznego.

5. Korzystanie z aplikacji Apple Music dla systemu Android

Apple zazwyczaj nie robi aplikacji dla Androida. Ale w dążeniu do utrzymania iTunes klientów, którzy mądrze wykonane przełącznik do Androida, Apple wykonane Apple Music dla Androida app. Ma swoje wady, ale jest to oficjalny sposób, aby słuchać muzyki z iTunes na Androida.

Ponieważ jest to usługa Apple, trzeba będzie Apple ID, aby go używać. Powinieneś już mieć jeden, ponieważ masz muzykę iTunes. Upewnij się, że pobierasz swoje konto, jeśli nie możesz znaleźć informacji i rozważyć kontakt z obsługą klienta, jeśli nadal nie możesz uzyskać dostępu.

Aplikacja Apple Music oferuje te same funkcje, co iTunes, a dodatkowo zawiera rekomendacje utworów z katalogu obejmującego 30 milionów utworów. Możesz zachować wszystkie listy odtwarzania utworzone podczas korzystania z systemu iOS, a przenoszenie jest dość proste. Jest to usługa strumieniowa (jak Spotify), która wymaga subskrypcji, ale pierwsze trzy miesiące są bezpłatne.

Jak dodać muzykę z Twojej kolekcji do aplikacji na Androida:

Otwórz iTunes na swoim komputerze, gdzie przypuszczalnie kupiłeś swoją muzykę z iTunes lub zgrałeś stare płyty CD. Zaloguj się do iTunes Store za pomocą swojego Apple ID na komputerze i upewnij się, że jesteś zalogowany z tym samym ID w aplikacji na Androida. Na komputerze włącz iCloud Music Library i poczekaj, aż się zaktualizuje. Gdy to nastąpi, cała Twoja muzyka w iTunes będzie dostępna w aplikacji Apple Music na Androida.