Twój kabel może spowalniać tempo ładowania.

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Co sprawia, że dobry kabel do ładowania

Twój kabel wpływa na prędkość ładowania urządzenia, więc nawet jeśli masz najnowszą szybką ładowarkę, możesz nie ładować z największą możliwą prędkością.

Jaka jest różnica między kablami?
Z zewnątrz, wiele kabli wygląda tak samo, ale od wewnątrz, konstrukcja jest inna i wiele kabli ma tylko powolną konstrukcję. Wszystko to sprowadza się do zdolności przewodu do przenoszenia dużej prędkości.

Czerwony i czarny są 5V i mają zasilanie do ładowania, które określa prędkość ładowania. (Niektóre protokoły szybkiego ładowania mogą być do 20V)

Ilość energii, jaką może przenosić Twój kabel, zależy od rozmiaru 2 żył zasilających w środku, standardowy kabel ma wskaźnik 28 i jest zdolny do około .5A, jest to standardowa stawka ładowania. Szybszy kabel ładowarki ma większe przewody wewnętrzne (przeważnie o średnicy 24), które mogą przenosić większe prądy o natężeniu 2A lub większym.

Kabel telefoniczny Mierniki USB
Różnica w rozmiarze przewodu 28 i 24, łatwa do zauważenia tutaj na wykresie, ale trudna do rozróżnienia, gdy jest on wykonany w kablu USB.
Zależność między miernikiem a całkowitym prądem jest podstawową fizyką elektryczną, przewód jest ograniczony w ilości prądu, który może przenosić, dlatego większy przewód może przenosić więcej prądu. Efekt ten jest jeszcze gorszy, jeśli kupisz naprawdę długie kable ładowarki USB, otrzymasz dłuższy kabel w cenie prędkości ładowania. Producenci kabli mogą sprawić, że kabel o niskim wskaźniku jest tańszy niż szybki, dlatego szybkie kable ładowarki są zwykle droższe, ponieważ przewody wewnątrz są większe. Ponieważ większość urządzeń jest teraz szybko kompatybilna, spodziewam się, że powoli wszystkie kable innych firm staną się szybsze. Obecnie na rynku dostępne są głównie wolne standardowe kable, więc jeśli jesteś gotowy do szybkiego ładowania, upewnij się, że kable są również gotowe do ostatniego urządzenia i ładowarki.

Takie kable są w fajnych kolorach i są długie i wygodne, ale większość z nich ma niski wskaźnik i naprawdę spowalnia tempo ładowania.
Kable takie jak te są w fajnych kolorach i są naprawdę długie. Większość z tych kabli ma jednak dużą średnicę i naprawdę spowalnia tempo ładowania. Ok, jeśli jesteś w łóżku lub w biurze, ale nie są przydatne do szybkiego ładowania i na nowszych telefonach. Niektóre z tych kabli są tak długie, że jeśli używasz go podczas ładowania baterii może nawet nie naładować.

Potrzebujesz szybkiego kabla do ładowania?
Najpierw sprawdź, czy Twoje urządzenie jest zdolne do szybkiego ładowania (większość z nich jest) i masz ładowarkę zdolną do dostarczania szybszego tempa. Następnie sprawdź oryginalny kabel, który został dostarczony z urządzeniem, niektóre większe telefony i tabletki pochodzą z szybkich kabli dobrej wielkości, więc przetestować z tym pierwszym, jeśli nie masz oryginał, chwycić kabel szybkiej ładowarki, który pasuje do urządzenia i pożądanej długości, i cieszyć się w pełni kompatybilny system szybkiego ładowania.

Mamy kilka marek szybkich ładowarek dla systemu Android i Apple, ale zdecydowanie polecamy ładowarki BlitzWolf. Oferują one dużą wartość i wydajność.