IOS 14: jak ustawić Google Chrome jako przeglądarkę domyślną?

Udostępnij:

Wiadomo było już, że iOS 14 i iPadOS 14 pozwolą użytkownikom na zmianę niektórych standardowych aplikacji. Użytkownicy wersji beta mogą teraz wypróbować to w Google Chrome.

Jedną z długo oczekiwanych nowych funkcji w iOS 14 i iPadOS 14 jest możliwość wyboru alternatywnych przeglądarek i klientów poczty elektronicznej jako domyślnej aplikacji. Jeśli nie możesz przyzwyczaić się do Safari lub aplikacji Apple Mail, nowe systemy operacyjne dadzą Ci możliwość pożegnania się z nimi.

Warunkiem koniecznym do korzystania z tej funkcji jest jednak to, aby twórca danej aplikacji otrzymał na to zielone światło. W tym celu dostawcy otrzymują od Apple tak zwane "uprawnienie". To z kolei wymaga, aby programiści oferowali odpowiednią aktualizację swojej aplikacji.

To właśnie stało się w przypadku Google Chrome. W naszym przypadku aktualizacja do Google Chrome w wersji 85.0.4183.109 włączyła nowy wybór w ustawieniach.W ten sposób ustawiasz Google Chrome jako domyślną przeglądarkę.

Wybranie domyślnej przeglądarki jest bardzo proste:

  1. Pobierz najnowszą wersję Chrome z App Store.
  2. Otwórz Ustawienia iOS.
  3. W polu wyszukiwania wpisz "Chrome" lub przewijaj w dół, aż pojawi się Chrome i dotknij go.
  4. Dotknij przycisku "Aplikacja do domyślnej przeglądarki".
  5. Z listy wybierz przeglądarkę, z której chcesz korzystać domyślnie, na przykład Chrome.

Od tej pory system będzie domyślnie otwierał wybraną przeglądarkę. W przyszłości może zostać dodanych kilka kolejnych aplikacji. Oczywiście, w tym momencie wymaga to korzystania z wersji beta systemu iOS 14 lub iPadOS 14. Jednak ostateczne wersje nowych systemów operacyjnych spodziewane są we wrześniu.

Obecnie wiemy tylko o tym, że Google Chrome otrzymał niezbędną zgodę od Apple. Gmail, na przykład, nie został jeszcze zaktualizowany. Zmiana standardowej aplikacji pocztowej powinna działać analogicznie.