Inteligentny przewodnik dla kupujących akcesoria telefoniczne w 2021 r.

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Akcesoria telefoniczne są w dzisiejszych czasach wszechobecne. Każdy, kto jest właścicielem smartfonu w 2019 roku, może korzystać z różnych akcesoriów podczas przeciętnego dnia korzystania z telefonu: kable i cegły do ładowania, bezprzewodowe ładowarki, słuchawki Bluetooth, lub jakiś klucz sprzętowy, dzięki czemu można używać starych wkładek dousznych.

Coroczne wydanie nowych telefonów przynosi nam nieuniknioną nową falę akcesoriów. Jeśli planujesz aktualizację do nowego telefonu w tym roku z telefonu, który nadal korzysta z mikroUSB (na przykład Samsung Galaxy S7), masz zamiar zrobić wszystkie te kable, które zbierasz przestarzałe jak wejść do królestwa słodki świat USB-C.

Bycie właścicielem smartfona nie polega na kupowaniu większej ilości lub mniejszej ilości akcesoriów, ale na tym, że jest mądrzejszy w zakupach, które robisz, aby wspierać swój telefon. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć mądrzejsze decyzje o zakupie akcesoriów, które ułatwią Ci życie zawodowe.

Zrób inwentaryzację i sprawdź, co masz i czego potrzebujesz.

Zanim pójdziesz i dokonasz kilku impulsowych zakupów na Amazonce, poświęć chwilę na inwentaryzację rzeczy, które już masz i dowiedz się, czego jeszcze potrzebujesz. Jest to szczególnie ważne, jeśli od ostatniego zakupu nowego telefonu minęło już trochę czasu.

Niezbędne akcesoria to takie, które utrzymują Twój telefon naładowany przez cały dzień, a najprostszym sposobem na zgubienie ładowarki jest posiadanie tylko jednej i przyniesienie jej wszędzie tam, gdzie się wybierasz. Zbyt łatwo możesz ją przypadkowo zostawić w gabinecie, biurze lub u znajomego.

Istnieją trzy scenariusze ładowania, które należy rozważyć: Życie w domu, w samochodzie, podczas dojazdu, w pracy czy szkole. Idealnie byłoby, gdybyś chciał zachować w domu akcesoria, które zostały dostarczone z telefonem, ponieważ jeśli kiedykolwiek planujesz odsprzedać swoje urządzenie, to zawsze najlepiej mieć oryginalne akcesoria w dobrej formie. Akcesoria podróżne są ważne, aby trzymać je w torbie, której używasz na co dzień, i mogą zawierać bank zasilania o dużej pojemności, zaufany kabel do ładowania, dobry zestaw słuchawek Bluetooth, a może nawet głośnik Bluetooth. Jeśli prowadzisz samochód, prawdopodobnie będziesz też potrzebował uchwytu samochodowego do codziennych dojazdów do pracy, a w pracy, w zależności od branży, w której pracujesz, możesz potrzebować bezprzewodowej podkładki do ładowania na biurku lub niezawodnej cegły i kabla do przechowywania w szafce.

Akcesoria to osobiste preferencje, a potrzeby każdego z nich będą inne. Ale kiedy już przejdziesz przez wszystko, co posiadasz i zajmiesz się lukami, które chciałbyś wypełnić, następnym inteligentnym posunięciem jest zapewnienie, że inwestujesz w wysokiej jakości akcesoria.

Sprawdź również: OBALENIE 6 MITÓW DOTYCZĄCYCH MAŁYCH DRUKAREK 

Nie utknij w cyklu tanich akcesoriów.

Czas na opowieść.

Kiedy dziesięć lat temu dostałem swój pierwszy smartfon (iPhone'a), zajęło mi to trochę czasu, aby opanować tę nową erę obsesji na punkcie twojego telefonu. Nigdy nie pamiętałam, że miałam taką paranoję na punkcie żywotności baterii mojego telefonu z klapką, ale nagle z moim pierwszym telefonem z ekranem dotykowym absolutnie potrzebowałam mieć przy sobie cały czas przy sobie ładowarki.

Kiedy już wpadniesz w nawyk kupowania tanich kabli, zaczniesz wkradać się w błąd kosztów zatopionych.

Pogorszenie sytuacji było spowodowane tym, że byłem niezdarnym dzieciakiem, który był naprawdę zły w śledzeniu moich rzeczy, a ładowarka do telefonu była najłatwiejszą rzeczą do stracenia. Gdybym nie błagał o pożyczenie ładowarki przyjaciela, wyskakiwałem, żeby kupić tanią zamiennik z 7-11 lub Walmartem. Po latach jeździłem na rowerze po małych gniazdach zastępczych kabli i wkładek dousznych, które kupowałem w sklepach z artykułami spożywczymi, na lotniskach i tanio, masowo w Amazonii.

Kiedy już wpadniesz w nawyk kupowania tanich kabli, zaczyna wkradać się zatopiony błąd kosztów: kupiłeś pierwszy kabel za 5 dolarów, ponieważ nie chciałeś wystawić go na sprzedaż za 20 dolarów. Wiedziałeś, że jest tani i można go wymienić... a teraz trzeba go wymienić - równie dobrze możesz spróbować zaoszczędzić pieniądze i zastąpić go innym tanim kablem, prawda?

W ten sam sposób możesz lepiej zadbać o nowy telefon za 900 dolarów, niż o stare telefony, które trzymasz w szufladzie, myślę, że łatwo jest nam lepiej zadbać o akcesoria, które są dostarczane z naszymi telefonami i zrzucić wszystkie akcesoria innych firm jako mniejsze niż - bo prawdopodobnie wszyscy mamy do czynienia z gównianym produktem. Proponuję, abyśmy wszyscy lepiej dbali o nasze akcesoria telefoniczne, co zaczyna się od lepszego planowania i wydawania nieco więcej na coś niezawodnego, a nie na kupowanie tanich akcesoriów w ramach działań typu stop-gap.

Musimy wspólnie wykonać lepszą pracę nad ograniczeniem ilości e-odpadów.

Wciąż wracam do tematu ładowania akcesoriów jako głównego przykładu, ale tak samo jest z innymi akcesoriami, które kupujemy - niezależnie od tego, czy są to słuchawki, głośniki, czy akumulator. Istnieje tak wiele opcji w każdym punkcie cenowym i każdy kocha dobry interes - ale stare porzekadło "dostajesz to, za co płacisz" zawsze dzwoni prawdziwe przy zakupie tech.

Żyjąc w północnym klimacie, kable ładujące, które zostawiam w samochodzie, często stają się niezwykle kruche z powodu zimowych mrozów. Kiedy tanie kable nieuchronnie by się zerwały, wyrzuciłbym je i poszedłem kupić kolejny tani kabel. Dopiero kiedy dostałem w swoje ręce bardziej wytrzymały kabel Wenteva, cykl się zatrzymał. Dokonanie jednej małej zmiany w znacznym stopniu zmieniło podstawowe wyposażenie, którego nie przewiduję od lat.

Dużo się mówi o planowanym przestarzałym rynku smartfonów, ale nie wydaje się, aby tak bardzo koncentrowano się na tanich akcesoriach, które wydają się być prawie jednorazowe. Podczas gdy firmy takie jak Apple czy Samsung mówią bardzo dużo o odpowiedzialnych programach recyklingu urządzeń, a niektórzy operatorzy bezprzewodowi ograniczają ilość odpadów elektronicznych dzięki własnym usługom utylizacji, my wszyscy możemy przyczynić się do rozwiązania globalnego problemu odpadów elektronicznych, działając jako bardziej rozsądni i odpowiedzialni konsumenci.