Wszystko, co musisz wiedzieć o prawdziwych bezprzewodowych słuchawkach w 2020 r.

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Gdy w roku 2016 firma Apple usunęła gniazdo słuchawkowe z iPhone'a, wielu konsumentów wpadło w panikę. Jak używaliby swoich słuchawek? Obecnie istnieje duża liczba opcji bezprzewodowych słuchawek, które wykorzystują Bluetooth do łączenia się z urządzeniami mobilnymi i są prawdopodobnie wygodniejsze niż tradycyjne słuchawki przewodowe.

Więc, co to jest prawdziwe bezprzewodowe i dlaczego miałbyś z nich korzystać? Jesteśmy tu, aby pomóc ci podjąć decyzję, co może być najlepsze dla twoich potrzeb.

Bezprzewodowe słuchawki mogą być używane do różnych działań, w tym systemów do gier, smartfonów, komputerów, telewizorów i innych nowszych urządzeń elektronicznych. Są one używane na całym świecie każdego dnia przez ludzi podczas ćwiczeń, oglądania telewizji w nocy bez budzenia innych, słuchania muzyki podczas wykładu, a ludzie zazwyczaj korzystają ze swobody, jaką dają słuchawki bezprzewodowe. Poniżej znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć o słuchawkach True Wireless w 2020 roku.

Co to jest "True" Wireless???
Pierwsza rzecz, którą powinieneś wiedzieć, jest dość oczywista: "bezprzewodowe" i "prawdziwie bezprzewodowe" słuchawki są właściwie różne. Istotną różnicą jest to, że słuchawki "prawdziwie bezprzewodowe" całkowicie pozbawione są kabla lub złącza pomiędzy słuchawkami. Słuchawki "bezprzewodowe" są nadal podłączone w jakiś sposób (nad głową jak Bose, lub z tyłu szyi (jak wiele zestawów sportowych), ale nie potrzebują już dostępu do gniazdka telefonicznego.

  • Prawdziwe słuchawki bezprzewodowe
  • Słuchawki douszne
  • Słuchawki bezprzewodowe

Dlaczego miałbym iść bezprzewodowo?
Jest mnóstwo zalet, aby przejść na "True Wireless":

Najważniejsze korzyści
Wygoda

Posiadanie kabla na drodze może być stałą uciążliwością podczas przemieszczania się, niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, ćwiczysz, gotujesz, czy nawet po prostu chodzisz na codzienną rutynę, prawdziwe bezprzewodowe słuchawki pomagają wyeliminować ten kłopot. Dzięki coraz większemu zasięgowi Bluetooth (odległość między bezprzewodowymi słuchawkami a urządzeniem może wynosić nawet 30 stóp, przy jednoczesnym zachowaniu czystego połączenia) oraz bezprzewodowym modelom słuchawek wyposażonym w przenośny nośnik muzyki, możesz swobodnie poruszać się bez skrępowania telefonu. Niektóre dołączone ładowarki spełniają nawet podwójną rolę banków zasilania dla urządzeń przenośnych.

Łatwy dostęp

Ile razy musiałeś rozpinać przewód słuchawkowy po tym, jak siedziałeś w kieszeni lub torbie? Często nawet "nie plączące się" lub pokryte materiałem przewodowe słuchawki są trudne do rozwinięcia. Na szczęście jest to kompletny brak konieczności rozplątywania słuchawek bezprzewodowych.

Szybkie parowanie

Nie ma potrzeby podłączania, parowanie wkładek dousznych Bluetooth z urządzeniem jest łatwe. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, gdy dowiesz się jak to zrobić, możesz to zrobić z każdym urządzeniem. W przypadku większości bezprzewodowych słuchawek, po skonfigurowaniu i sparowaniu z urządzeniem Twoich prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, zostaną one automatycznie zsynchronizowane przy następnym włączeniu do użytku.

Ale, jak działają prawdziwe bezprzewodowe wkładki douszne?
Jak dokładnie mamy przesyłać muzykę z telefonu do uszu bez żadnych przeszkód? Brzmi dość skomplikowanie, jak magia! Choć łączność Bluetooth może wydawać się czymś w rodzaju czarodziejstwa, w rzeczywistości jest ona bardzo prosta i prosta. Technologia Bluetooth wysyła sygnał w rodzaju starego szkolnego krótkofalówki lub radia. Twoje wkładki douszne działają jak antena telewizyjna, łapiąc sygnał i odpowiednio go odtwarzając. Tak jak radio czy telewizor, czasami trzeba wyregulować wkładki w uszach, aby sygnał był jak najlepszy. Czy to ma sens? 

Jaka jest jakość muzyki?
Od czasu swojego debiutu Bluetooth drastycznie się poprawił, a bezprzewodowe słuchawki mogą teraz odbierać dźwięk w jakości CD. To, w połączeniu z izolacją szumów i redukcją echa oraz, w przypadku niektórych modeli, aktywną eliminacją szumów, pozwoliło uzyskać doskonałą jakość dźwięku w bezprzewodowych słuchawkach. Istnieją pewne obecne rozbieżności pomiędzy najlepszymi markami słuchawek co do tego, jaki standard audio powinien być używany; standardem Qualcomm jest AptX HD, Sony naciska na LDAC, a Apple popiera kodowanie Bluetooth AAC. Kompatybilność z Twoim smartfonem również może mieć wpływ. Dzięki ulepszonemu interfejsowi Bluetooth 5, wiele nowych słuchawek wprowadzonych na rynek w 2018 roku będzie miało lepszą łączność i jakość.

Ale, czy to bezpieczne?
Tak, Bluetooth używany w słuchawkach bezprzewodowych działa podobnie jak WiFi, ale jego częstotliwości są bardzo niskie i nie są uważane za niebezpieczne dla ludzi. Dla porównania, emitują one tak niską częstotliwość, że jest to tysiąc razy mniej niż standardowy telefon komórkowy.

Jeśli obawiasz się, że będziesz nosił zestaw słuchawkowy Bluetooth podczas jazdy, generalnie sugerujemy, abyś był bardziej ostrożny i ograniczał wszelkie zakłócenia, jakie możesz mieć. Jeśli jednak musisz odebrać połączenie, znacznie lepiej jest zabrać je w zestawie słuchawkowym Bluetooth bez użycia rąk.

W świetle problemu eksplodujących baterii Samsung Galaxy Note 7, użytkownicy mogą mieć zrozumiałe obawy, że inne urządzenia zasilane bateriami litowo-jonowymi - jak większość bezprzewodowych słuchawek - mogą spowodować szkody. Jest to jednak mało prawdopodobne. Niektóre dodatkowe środki zapobiegawcze to trzymanie bezprzewodowych wkładek dousznych w futerale ochronnym (jak w przypadku Rowkina) lub upewnienie się, że słuchawki nie są narażone na drastyczne zmiany temperatury.

Czy bezprzewodowe wkładki douszne mogą wytrzymać cały dzień?
Kiedy pojawiły się pierwsze modele bezkablowe, jednym z największych problemów była słaba żywotność baterii. Nawet dziś, żywotność baterii jest prawdopodobnie najsłabszym miejscem spośród wszystkich prawdziwych bezprzewodowych gadżetów, nawet w porównaniu z bezprzewodowymi słuchawkami. Częścią tego jest fakt, że utrzymanie łączności pomiędzy wkładkami dousznymi, jak również z telefonem, jest intensywne na baterii wkładek.

Innym powodem jest fakt, że mniejsze rozmiary utrudniają zmieszczenie się w dużej baterii. Jak dotąd najdłuższy szacowany czas pracy baterii wynosi osiem godzin. Większość typowych modeli "prawdziwie bezprzewodowych" może trwać od trzech do pięciu godzin.

Na szczęście wielu producentom udało się znaleźć rozwiązanie dla krótkiej żywotności akumulatorów - obudowy do ładowania "prawdziwie bezprzewodowe", a w przypadku modeli "bezprzewodowych" niektórzy producenci wkładają dodatkową baterię do przewodu!

Prawie wszystkie słuchawki "prawdziwie bezprzewodowe" są wyposażone w etui do ładowania, które może ładować obie słuchawki jednocześnie. Większość futerałów jest wyposażona w dwa lub więcej doładowań, dzięki czemu można ładować słuchawki w podróży lub nawet ładować telefon komórkowy, gdy jego zasilanie jest niewystarczające.

Czy True Wireless Headphones są przyjazne dla pracy?
Jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na zakup prawdziwych bezprzewodowych słuchawek jest wyeliminowanie kłopotów z dostosowaniem przewodów i przywiązaniem do urządzenia podczas ćwiczeń. Większość prawdziwych bezprzewodowych słuchawek nadaje się do ćwiczeń i są odporne na wodę i pot do pewnego stopnia. Oznacza to, że możesz odłożyć swoje urządzenie, słuchać muzyki i cieszyć się swobodą poruszania się po siłowni bez ograniczeń. Niektóre modele z przewodnictwem kostnym mogą być używane nawet w basenie.

Chwila, a co jeśli zgubię wkładki uszne?
"Nawet ich nie kupiłem, ale już je zgubiłem" - to powszechny żart o małych prawdziwych bezprzewodowych wkładkach dousznych. Wielu potencjalnych użytkowników prawdziwych bezprzewodowych słuchawek ma jedną wspólną obawę - co się stanie, jeśli zgubisz słuchawkę? Wierzcie lub nie, zgubienie słuchawki jest znacznie trudniejsze niż się wydaje - większość par posiada bezpieczne zaczepy douszne, które pomagają utrzymać je na miejscu. Większość bezprzewodowych wkładek dousznych jest nieco większa niż ich przewodowi towarzysze, ale nadal są one lekkie i wygodne. Tak więc, utrata słuchawki podczas chodzenia lub biegania jest bardzo mało prawdopodobna.

Jeśli nadal uda Ci się go jakoś zgubić, wiele firm (takich jak Apple czy SOL Republic) sprzeda Ci słuchawkę zastępczą za cenę nieco niższą od ceny nowego zestawu.

Co nowego w prawdziwie bezprzewodowym?
Bluetooth 5 to nowy standard łączności Bluetooth. Wraz z wprowadzeniem Bluetooth 5 w kolejnych urządzeniach, oznacza to, że prawdopodobnie nastąpi poprawa w zakresie łączności, żywotności baterii i zasięgu. Popularną nowością są również opcje bezprzewodowego ładowania Qi (oznaczające ładowanie bez użycia przewodów) dla słuchawek bezprzewodowych oraz ładowanie typu C.

Ponadto, istnieją różne standardy jakości dźwięku promowane przez Apple, Google, Sony i innych czołowych graczy, ale pozostaje do zobaczenia, który będzie dominującym w całej branży. Obecnie istnieje bardzo niewiele prawdziwych opcji bezprzewodowych, które posiadają aktywną funkcję redukcji szumów, innych niż wkładki douszne Rowkin Base Line, a to może się zmienić w miarę rozwoju nowych modeli.