Jak korzystać z wbudowanego nagrywania ekranowego na Androida 11

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Android 11 jest obecnie dla właścicieli Google Pixel i już zaczął rozwijać się do innych Android smartphone też. W tym roku wypiekło się mnóstwo nowych funkcji, ale jedną z najciekawszych jest wbudowane nagrywanie ekranu. Oto jak go używać.

Nagrywanie na ekranie pozwala uchwycić to, co dzieje się na wyświetlaczu telefonu, bez konieczności używania drugiej kamery. W tym roku jest on wbudowany bezpośrednio w Android 11, więc nie potrzebujesz dodatkowej aplikacji, aby rozpocząć nagrywanie materiału. Możesz nagrywać za pomocą dźwięku z mikrofonu, urządzenia lub obu. Jest super łatwy w użyciu.

Jak używać Screen Recording na Android 11

Nowa funkcja nagrywania na ekranie jest dostępna za pomocą rozwijanego szybkiego menu ustawień na Twoim smartfonie z systemem Android 11. Wystarczy przeciągnąć kursor w dół z górnej części wyświetlacza, aby otworzyć menu szybkich ustawień. Jeśli nie widzisz ikony nagrania ekranowego - jest to okrąg z przerywaną obwódką - być może będziesz musiał ją dodać. Aby dodać przycisk nagrywania ekranowego do Twoich szybkich ustawień, wykonaj poniższe kroki:

  1. Przeciągnij w dół z górnej części wyświetlacza, aby otworzyć menu szybkich ustawień.
  2. Stuknij ikonę ołówka w lewym dolnym rogu, aby edytować, które z szybkich ustawień chcesz wprowadzić w menu.
  3. Przytrzymaj i przeciągnij płytkę z nagraniami ekranowymi do swojego menu.
  4. Stuknij strzałkę w tył na górze ekranu, aby powrócić i zapisać nowe ustawienia.

Po dodaniu funkcji nagrywania na ekranie do szybkich ustawień, można rozpocząć nagrywanie. Dotknij ikony , aby otworzyć wbudowaną funkcję. Następnie możesz wybrać, czy chcesz nagrywać dźwięk przez mikrofon i czy chcesz wyświetlić w nagraniu miejsce dotknięcia urządzenia.

Po wybraniu opcji nagrywania, naciśnij przycisk Start. Zobaczysz trzysekundowe odliczanie rozpoczynające się w miejscu na ikonę w górnej części urządzenia. Daje to czas na nawigację do aplikacji lub ekranu, jeśli nie chcesz, aby Twoje nagranie wideo rozpoczęło się od ekranu głównego.

Z tego miejsca możesz nagrywać wszystko, co robisz w telefonie, w czasie rzeczywistym. Nagranie jest kontynuowane w tle, dopóki nie będziesz gotowy do zakończenia nagrywania. Gdy skończysz, przeciągnij w dół z górnej części wyświetlacza, aby ponownie otworzyć menu szybkich ustawień i naciśnij stop.

Nagranie wideo zostanie automatycznie zapisane w urządzeniu. Jeśli używasz smartfonu Google Pixel, takiego jak Google Pixel 4a, którego używałem do nagrania poniższego materiału, film wideo zostanie zapisany w Google Photos jako mp4. Po zakończeniu nagrywania otrzymasz również powiadomienie, które pozwoli Ci szybko udostępnić materiał wideo za pośrednictwem zwykłych kanałów społecznościowych, jak również za pośrednictwem poczty e-mail, SMS, Bluetooth i YouTube. Możesz również zapisać go w swoim folderze Google Drive bezpośrednio z tego powiadomienia.