7 powodów, dla których nie warto kupować telefonu JioPhone Next | Nie marnuj pieniędzy

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Reliance Jio w końcu zaprezentowało swój kolejny telefon JioPhone, nazwany dosłownie "JioPhone Next", na początku tego miesiąca w Indiach. Nowy smartfon 4G od Jio ma kilka nowych funkcji i jest to duży upgrade w stosunku do JioPhone 2, który był nadal telefon z klawiaturą QWERTY. Jednakże, wraz z tymi wszystkimi ulepszeniami, firma zwiększyła punkt cenowy JioPhone, który do tej pory był uosobieniem niedrogich telefonów. W tym artykule opowiem Ci o powodach, dla których nie powinieneś kupować JioPhone Next i oszczędzać swoje pieniądze.

Powody, dla których nie należy kupować telefonu JioPhone Next

Spis treści

 • Powody, dla których nie warto kupować telefonu JioPhone Następny
  • Wysokie ceny i skomplikowane opcje finansowania
  • Telefon może zostać ograniczony, jeśli EMI nie zostaną opłacone
  • 2-letni chipset Snapdragon 215
  • Możliwość korzystania tylko z danych mobilnych Jio
  • Zakaz rootowania, odblokowywania lub łamania zabezpieczeń Jailbreakera
  • Jio nie ponosi odpowiedzialności za inne sieci
  • Nie można sprzedać telefonu JioPhone Next
 • Alternatywy dla telefonu JioPhone Next

Jeśli nie znasz cen i specyfikacji telefonu JioPhone Next, pozwól, że udzielę Ci szybkiej podpowiedzi. Cena telefonu wynosi 6 499 PLN i dostępne są również opcje EMI. Jeśli chodzi o specyfikację, to posiada on wyświetlacz HD+, układ Snapdragon 215 i aparat 13MP. Przejdźmy teraz do powodów, dla których nie warto kupować telefonu JioPhone Next.

Wysoka cena i trudne opcje finansowania

Firma reklamuje telefon JioPhone Next jako "Kup telefon JioPhone Next za jedyne 1999 zł" i "spłać pozostałą kwotę w łatwych ratach EMI". Co to oznacza dla użytkowników?

Jak wspomniano powyżej, cena telefonu wynosi 6 499 Rs., jeśli chcesz go kupić od razu, bez żadnych opcji finansowania. Jest to wysoka cena jak na telefon z tak zaawansowaną specyfikacją, jak dwuletni chipset. Jeśli jednak chcesz kupić go w systemie EMI, będzie Cię to kosztować jeszcze więcej.

Najtańszy plan EMI zaczyna się od 300 Rs. miesięcznie i jest przeznaczony na 24 miesiące. Więc te będą sumować się do Rs. 7200, a także nie będzie Rs. 501 opłaty za przetwarzanie dodatkowych. Tak więc po zapłaceniu Rs. 1,999, trzeba będzie zapłacić 7700 rupii w ciągu najbliższych dwóch lat, a JioPhone będzie twój. Chociaż w tym planie otrzymasz 5 GB danych i 100 minut miesięcznie. Czy to nie za drogo jak na taki plan telefoniczny i plan transmisji danych?

Telefon może zostać ograniczony, jeśli nie zostaną spłacone raty EMI

W panelu szybkich ustawień użytkownicy zobaczą zastrzeżenie, że ich telefon może zostać ograniczony przez finanse lub Jio, jeśli nie zapłacą EMI w określonym czasie. Tak więc, po wybraniu dowolnego planu EMI do zakupu JioPhone Next, trzeba będzie zapłacić wszystkie EMI do końca, co oznacza minimum 300 Rs miesięcznie przez dwa lata prosto.

2-letni chipset Snapdragon 215

Firma Qualcomm wprowadziła chipset Snapdragon 215 dla smartfonów klasy podstawowej w lipcu 2019 roku. Dzisiejsze telefony klasy podstawowej są wyposażone w układy Snapdragon serii 400 i 600, a niektóre w układy Mediatek serii G i P, które są całkiem dobre i wydajne pod względem wielozadaniowości, a nawet gier.

W takim scenariuszu, 2-letni chipset Snapdragon 200 w telefonie JioPhone nie jest tak imponującą specyfikacją, biorąc pod uwagę specyfikację innych telefonów w tym segmencie.

Można korzystać tylko z danych mobilnych Jio

Telefon JioPhone Next jest wyposażony w obsługę dwóch kart SIM, co jest dobrym rozwiązaniem, a jeszcze lepszym jest to, że może obsługiwać dwie karty SIM 4G. Jednak jedna karta SIM jest zablokowana tylko dla Jio. Ponadto, można korzystać z danych mobilnych tylko w Jio SIM. Inne karty SIM mogą być używane tylko do połączeń, a w telefonie JioPhone Next nie można korzystać z danych innych sieci.

Zakaz rootowania, odblokowywania lub łamania zabezpieczeń Jailbreakera

Jeśli chcesz użyć innej karty SIM w telefonie JioPhone Next, aby móc korzystać z danych mobilnych tej sieci, będziesz musiał odblokować telefon, co również jest "niedozwolone" przez firmę. Nie można też rootować telefonu, aby używać w nim innego oprogramowania.

Firma twierdzi, że klient nie może "niewłaściwie używać JioPhone Next, w tym między innymi podejmować prób rootowania, inżynierii wstecznej, odblokowywania lub łamania zabezpieczeń JioPhone Next lub oryginalnego oprogramowania sprzętowego lub oprogramowania JioPhone Next".

Jio nie ponosi odpowiedzialności za inne sieci

Firma Jio twierdzi również, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za inne sieci, z których użytkownik będzie korzystać za pomocą telefonu JioPhone Next. W warunkach korzystania z telefonu JioPhone Next firma wyraźnie stwierdza, że "Spółka nie ponosi odpowiedzialności za faktyczne świadczenie usług telekomunikacyjnych".

Zatem tylko użytkownik telefonu JioPhone jest odpowiedzialny za korzystanie z tych usług od operatorów sieci.

Nie można sprzedać telefonu JioPhone Next

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym powodem, dla którego nie należy kupować telefonu JioPhone Next, jest to, że nie można go sprzedać. Nie można nawet przenieść połączenia z tym telefonem na inną osobę. Warunki firmy mówią, że "Odbiorca nie ma prawa sprzedawać, dzierżawić, przypisywać ani przekazywać lub w inny sposób dysponować telefonem JioPhone Next w jakikolwiek sposób".

Ponadto każdy użytkownik może korzystać z telefonu JioPhone Next tylko wtedy, gdy przestrzega warunków i zasad korzystania z telefonu JioPhone Next. Ponadto, według firmy, telefon JioPhone Next jest przeznaczony wyłącznie do użytku osobistego klienta i nie można go używać do celów komercyjnych ani żadnych innych.

Alternatywy dla telefonu JioPhone Next

Tak więc wszystko to dotyczyło telefonu JioPhone Next oraz jego ukrytych warunków i zasad. To mogą być niektóre z powodów, dla których nie należy kupować telefonu JioPhone Next. Ponadto w tym przedziale cenowym dostępnych jest wiele innych smartfonów, w tym Lava Z66, Micromax IN 1B i Realme C11.

Aby uzyskać najnowsze informacje techniczne, możesz śledzić nas w Google News, a aby uzyskać porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse Youtube.