Jak korzystać z głośników Bluetooth?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Podłączenie głośników Bluetooth do komputera, smartfona lub innego urządzenia obsługującego dźwięk jest procesem dwuetapowym.

Najpierw należy sprawić, aby głośniki były wykrywalne, a następnie sparować je z innym urządzeniem. Urządzenie, z którego próbujesz transmitować dźwięk do głośników, musi mieć również możliwość korzystania z technologii Bluetooth.


Przygotowanie głośników Bluetooth
Ustawienia głośników Bluetooth różnią się w zależności od marki i modelu. Głośniki należy podłączyć do gniazdka elektrycznego, jeśli mają własny przewód zasilający, lub włożyć baterie, jeśli są zasilane bateriami.

Włączyć głośniki i sprawić, by były odkrywalne. Udostępnienie urządzenia Bluetooth jest konieczne, aby komputery, wieże stereo, smartfony i inne urządzenia Bluetooth mogły się z nim komunikować.

Niektóre głośniki są automatycznie wykrywane po ich włączeniu. Inne mają dedykowane przyciski, dzięki którym można je wykryć. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi głośników.


Podłączanie głośników Bluetooth do komputera
Po włączeniu głośników i uczynieniu ich rozpoznawalnymi, można je sparować z komputerem z systemem Windows 8.1.

Aby włączyć Bluetooth w komputerze, wciśnij "Windows-C" i wybierz urok "Ustawienia". Kliknij "Change PC Settings", wybierz "PC and Devices" i wybierz "Bluetooth", aby otworzyć panel ustawień Bluetooth. Ustaw wirtualny przycisk "Bluetooth" w pozycji "On", a następnie kliknij na głośniki Bluetooth z listy dostępnych urządzeń. W razie potrzeby wprowadź kod parowania głośników. Nie wszystkie głośniki używają kodów parowania. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub zajrzyj do dolnej części głośników, aby uzyskać kod parowania.


Podłączanie głośników Bluetooth do urządzeń przenośnych
Aby używać głośników ze smartfonem lub tabletem, należy je również sparować. W urządzeniach z systemem Android i iOS uruchom Ustawienia, dotknij przycisku "Bluetooth" i przełącz przełącz przełącznik "Bluetooth" na pozycję "On". Dotknij swoich głośników na liście urządzeń, a następnie wprowadź kod parowania głośników, jeśli zostanie wyświetlony monit.

Podłączanie innych urządzeń

Głośniki Bluetooth mogą być również używane z urządzeniami stereo, telewizorami i wieloma innymi urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. Sposób, w jaki można je sparować z głośnikami, może się znacznie różnić w zależności od produktu i charakteru jego użytkowania. Podobnie jak w przypadku samych głośników, wiele urządzeń musi być wykrywalnych, aby mogły one komunikować się z innymi urządzeniami Bluetooth. Informacje na temat parowania można znaleźć w dokumentacji produktu.

Rozwiązywanie problemów
Jeśli masz problemy z podłączeniem głośników do komputera z systemem Windows 8.1, użyj narzędzia Hardware and Devices Troubleshooter, aby rozwiązać ten problem.

Przesuń myszkę do prawego górnego rogu ekranu, kliknij "Szukaj" i wpisz "Rozwiązywanie problemów". Wybierz "Rozwiązywanie problemów" w wynikach wyszukiwania, a następnie kliknij "Sprzęt i dźwięk". Kliknąć "Hardware and Devices" (Sprzęt i urządzenia), a następnie postępować zgodnie z instrukcjami w celu rozwiązania problemu połączenia pomiędzy komputerem a głośnikami.

Należy pamiętać, że urządzenia Bluetooth mają maksymalny zasięg około 33 stóp. Próba podłączenia urządzenia do głośników Bluetooth poza tym zasięgiem może skutkować niską jakością dźwięku i częstymi przerwami w transmisji.