Jak korzystać z głośników Bluetooth?

Udostępnij:

Podłączenie głośników Bluetooth do komputera, smartfona lub innego urządzenia obsługującego dźwięk jest procesem dwuetapowym.

Najpierw należy sprawić, aby głośniki były wykrywalne, a następnie sparować je z innym urządzeniem. Urządzenie, z którego próbujesz transmitować dźwięk do głośników, musi mieć również możliwość korzystania z technologii Bluetooth.


Przygotowanie głośników Bluetooth
Ustawienia głośników Bluetooth różnią się w zależności od marki i modelu. Głośniki należy podłączyć do gniazdka elektrycznego, jeśli mają własny przewód zasilający, lub włożyć baterie, jeśli są zasilane bateriami.

Włączyć głośniki i sprawić, by były odkrywalne. Udostępnienie urządzenia Bluetooth jest konieczne, aby komputery, wieże stereo, smartfony i inne urządzenia Bluetooth mogły się z nim komunikować.

Niektóre głośniki są automatycznie wykrywane po ich włączeniu. Inne mają dedykowane przyciski, dzięki którym można je wykryć. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji obsługi głośników.


Podłączanie głośników Bluetooth do komputera
Po włączeniu głośników i uczynieniu ich rozpoznawalnymi, można je sparować z komputerem z systemem Windows 8.1.

Aby włączyć Bluetooth w komputerze, wciśnij "Windows-C" i wybierz urok "Ustawienia". Kliknij "Change PC Settings", wybierz "PC and Devices" i wybierz "Bluetooth", aby otworzyć panel ustawień Bluetooth. Ustaw wirtualny przycisk "Bluetooth" w pozycji "On", a następnie kliknij na głośniki Bluetooth z listy dostępnych urządzeń. W razie potrzeby wprowadź kod parowania głośników. Nie wszystkie głośniki używają kodów parowania. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub zajrzyj do dolnej części głośników, aby uzyskać kod parowania.


Podłączanie głośników Bluetooth do urządzeń przenośnych
Aby używać głośników ze smartfonem lub tabletem, należy je również sparować. W urządzeniach z systemem Android i iOS uruchom Ustawienia, dotknij przycisku "Bluetooth" i przełącz przełącz przełącznik "Bluetooth" na pozycję "On". Dotknij swoich głośników na liście urządzeń, a następnie wprowadź kod parowania głośników, jeśli zostanie wyświetlony monit.

Podłączanie innych urządzeń

Głośniki Bluetooth mogą być również używane z urządzeniami stereo, telewizorami i wieloma innymi urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth. Sposób, w jaki można je sparować z głośnikami, może się znacznie różnić w zależności od produktu i charakteru jego użytkowania. Podobnie jak w przypadku samych głośników, wiele urządzeń musi być wykrywalnych, aby mogły one komunikować się z innymi urządzeniami Bluetooth. Informacje na temat parowania można znaleźć w dokumentacji produktu.

Rozwiązywanie problemów
Jeśli masz problemy z podłączeniem głośników do komputera z systemem Windows 8.1, użyj narzędzia Hardware and Devices Troubleshooter, aby rozwiązać ten problem.

Przesuń myszkę do prawego górnego rogu ekranu, kliknij "Szukaj" i wpisz "Rozwiązywanie problemów". Wybierz "Rozwiązywanie problemów" w wynikach wyszukiwania, a następnie kliknij "Sprzęt i dźwięk". Kliknąć "Hardware and Devices" (Sprzęt i urządzenia), a następnie postępować zgodnie z instrukcjami w celu rozwiązania problemu połączenia pomiędzy komputerem a głośnikami.

Należy pamiętać, że urządzenia Bluetooth mają maksymalny zasięg około 33 stóp. Próba podłączenia urządzenia do głośników Bluetooth poza tym zasięgiem może skutkować niską jakością dźwięku i częstymi przerwami w transmisji.