Lista akcesoriów do telefonów komórkowych

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Telefony komórkowe są integralną częścią życia i często definiują iloraz stylów. W dzisiejszych czasach, kiedy smartfony stają się ważną częścią naszego życia, chcemy, aby nasze telefony były stylowe, jak również aby nadawały mu przewagę za pomocą akcesoriów umożliwiających efektywne korzystanie z naszych telefonów komórkowych. Akcesoria do telefonów komórkowych to nowa potrzeba godziny, jeśli już posiadasz telefon komórkowy. W dzisiejszych czasach możesz kupić dużą ilość akcesoriów mobilnych w trybie offline, a także online, w najlepszej cenie. Od nowoczesnych ładowarek do telefonów, modnych futerałów na telefony komórkowe, kabli do transmisji danych, uchwytów na telefony komórkowe, ekranów ochronnych do wielu innych, w dzisiejszych czasach na rynku dostępny jest szeroki wachlarz akcesoriów do telefonów komórkowych.

Akcesoria do telefonów komórkowych są bardzo użyteczne. Możesz używać akcesoriów, aby poprawić komfort użytkowania, jak również sprawić, że Twój telefon będzie wyglądał lepiej. Ponadto, niektóre akcesoria do smartfonów są bardzo przydatne podczas podróży, a nawet w życiu codziennym. Na przykład, mocne etui lub pokrowiec na telefon komórkowy ochroni Twój telefon przed codziennym zużyciem, a ochraniacz ekranu telefonu komórkowego zrobi to samo dla ekranu Twojego smartfonu. Podobnie, kabel telefoniczny umożliwia przesyłanie danych z jednego urządzenia do drugiego, są one również wykorzystywane do ładowania smartfonu. Uchwyt na telefon komórkowy będzie mocno trzymał telefon, a dzięki pewnemu uchwytowi możesz trzymać telefon nieruchomo i używać go w wygodny sposób, nawet nie dotykając go i nie trzymając. Podobnie jak kabel telefoniczny, ładowarka do telefonu komórkowego ładuje telefon i napełnia jego baterię, gdy się z niego skończy. Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów ładowarek. Podobnie jak te kilka akcesoriów do smartfonów, oto lista niezbędnych akcesoriów do telefonu komórkowego, które stworzyliśmy, aby umożliwić Ci jak najlepsze wykorzystanie Twoich smartfonów.

Kabel do telefonu komórkowego

Kabel do telefonu komórkowego umożliwia ładowanie telefonów i używanie ich do wielu innych celów. Istnieją różne rodzaje kabli, które są używane do przesyłania danych i informacji z jednego urządzenia do drugiego. Kilka z tych kabli to Kabel USB, Kabel OTG, Kabel Piorunowy.

1. Kabel USB do telefonu komórkowego

Port USB to standardowy interfejs połączenia kablowego dla komputerów osobistych i urządzeń elektroniki użytkowej. USB oznacza Universal Serial Bus, standard przemysłowy dla cyfrowej transmisji danych na krótkie odległości. Porty USB pozwalają na podłączenie urządzeń USB do siebie i przesyłanie danych cyfrowych za pomocą kabli USB. Istnieją zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe wersje standardu USB, choć tylko wersja przewodowa zawiera porty i kable USB. Ponownie istnieje kilka typów portów USB. Są to porty:

USB-A .

USB-A jest najczęściej używany z komputerami lub gniazdami zasilania i może być używany do ładowania urządzeń, podłączania urządzeń do komputerów lub przesyłania danych. USB-A można podłączyć tylko w jeden sposób.

USB-B

Porty USB-B są najczęściej używane do podłączenia drukarek lub zewnętrznych dysków twardych z komputerami. Nie są one tak powszechne jak inne rodzaje kabli USB.

USB Micro

USB Micro jest teraz standardowym portem USB dla prawie wszystkich urządzeń mobilnych. Ten rodzaj połączenia pozwala na odczytywanie danych bez konieczności korzystania z komputera. Na przykład, można podłączyć Pendrive'y lub Memory Sticks bezpośrednio do urządzenia mobilnego.

USB-C

USB-C jest jednym z najnowszych opracowań USB. Umożliwia on szybki transfer danych i duży przepływ mocy, jest odwracalny, dzięki czemu można go podłączać zarówno w górę jak i w dół.

USB 3.0

USB 3.0 został zaprojektowany tak, aby był wstecznie kompatybilny z wcześniejszymi wersjami kabli i portów USB. USB 3.0 ma różny kształt pinów wtykowych, dzięki czemu może wytrzymać częstsze używanie. Kable USB 3-A i USB 3-B są identyczne jak kable USB-A i USB-B w górnej części tego artykułu, z wyjątkiem tego, że w środku są one oznaczone kolorem niebieskim, aby je rozróżnić. Mikro kabel USB 3 ma dodatkowe piny, aby umożliwić transmisję większej ilości danych.

2. Kabel do telefonu komórkowego OTG

USB On-The-Go, często w skrócie USB OTG lub po prostu OTG, jest specyfikacją po raz pierwszy użytą pod koniec 2001 roku, która pozwala urządzeniom USB, takim jak tablety lub smartfony, działać jako host, pozwalając na podłączenie do nich innych urządzeń USB, takich jak pamięci USB, aparaty cyfrowe, myszy lub klawiatury. Zastosowanie USB OTG pozwala tym urządzeniom na przełączanie się między rolami gospodarza i urządzenia. Telefon komórkowy może czytać z nośników wymiennych jako urządzenie nadrzędne, ale po podłączeniu do komputera nadrzędnego prezentuje się jako urządzenie pamięci masowej USB.

Po podłączeniu urządzenia obsługującego OTG do komputera PC, używa ono własnego kabla USB-A lub USB Type-C (zazwyczaj zakończonego wtyczkami micro-B, USB-C lub Lightning dla nowoczesnych urządzeń). Jeśli urządzenie obsługujące OTG jest podłączone do urządzenia podrzędnego USB, takiego jak pendrive, urządzenie podrzędne musi albo zakończyć się odpowiednim połączeniem dla tego urządzenia, albo użytkownik musi dostarczyć odpowiedni adapter kończący się na USB-A. Adapter umożliwia podłączenie do urządzenia OTG dowolnego standardowego urządzenia peryferyjnego USB. Połączenie dwóch urządzeń obsługujących OTG wymaga albo adaptera w połączeniu z kablem USB-A urządzenia podrzędnego, albo odpowiedniego kabla dwustronnego i wdrożenia oprogramowania do zarządzania nim. Staje się to powszechne w przypadku urządzeń USB typu C.

3. Piorunowy kabel telefoniczny

Lightning to zastrzeżona przez Apple Inc. magistrala komputerowa i złącze zasilania. Został on wprowadzony w miejsce swojego poprzednika, 30-pinowe złącze dokujące, złącze Lightning służy do podłączania urządzeń przenośnych Apple, takich jak iPhone, iPad i iPod do komputerów, monitorów zewnętrznych, kamer, ładowarek baterii USB i innych urządzeń peryferyjnych. Dzięki zastosowaniu 8 pinów zamiast 30, złącze Lightning jest znacznie bardziej kompaktowe niż 30-pinowe złącze dokujące i może być wstawiane z obu stron do góry. Jednakże, o ile nie jest ono używane z adapterem, nie jest kompatybilne z kablami i urządzeniami peryferyjnymi zaprojektowanymi dla jego poprzednika.

Lightning to 8-pinowe złącze, które przenosi sygnał cyfrowy. W odróżnieniu od złącza 30-stykowego Apple'a, które zastępuje (oraz złączy USB typu A lub B), złącze Lightning można włożyć zarówno stroną do góry, jak i stroną do dołu. Firma Apple oferuje różne adaptery, które umożliwiają używanie złącza Lightning z innymi interfejsami, takimi jak 30-pinowe, USB, HDMI, VGA i karty SD. Adapter Lightning do 30-pinów obsługuje tylko ograniczony zestaw dostępnych 30-pinowych sygnałów: Dane USB, ładowanie przez USB i analogowe wyjście audio (poprzez przetwornik cyfrowo-analogowy wewnątrz adaptera).

Oficjalne złącza Lightning zawierają układ uwierzytelniający, który miał utrudnić producentom zewnętrznym produkcję kompatybilnych akcesoriów bez zatwierdzenia ich przez firmę Apple; jednak układ ten został pęknięty. Szczegółowe informacje na temat wyprowadzenia pinów znajdują się w infoboksie. Jednak każdy pin na odwrotnej stronie złącza jest połączony z jego bezpośrednio przeciwległym bliźniakiem po drugiej stronie. Część zadań procesora polega na prawidłowym wyprowadzeniu sygnałów zasilania i danych, niezależnie od tego, którą stroną do góry włożyć złącze. Wtyczka ma wymiary 6,7 mm na 1,5 mm.

Obudowa telefonu komórkowego

Etui na telefon komórkowy jest zaprojektowane tak, aby można je było przymocować do smartfona, obsługiwać lub w inny sposób przytrzymywać. Phone Case lub Cover pomaga chronić telefon komórkowy przed uszkodzeniem i złamaniem. Zapewnia ono dodatkową ochronę telefonu przed pęknięciem na dowolnej części urządzenia. W dzisiejszym świecie, telefon komórkowy jest jednym z urządzeń, które każdy posiada. Podczas gdy większość z nas bardzo ostrożnie obchodzi się z telefonami, powstrzymanie ich przed upadkiem lub porysowaniem wydaje się niemożliwe. Wystarczy miesiąc, aby Twój nowy smartfon zaczął wyglądać staro. Jednym ze sposobów na utrzymanie nowego wyglądu jest użycie futerału lub pokrywy. Etui i okładki to także dobry sposób na to, aby Twój smartfon wyglądał bardziej stylowo. Chroni również Twój telefon przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Dostępne są różne rodzaje futerałów na telefon w różnych wzorach i funky look. Kilka z nich to Holsters, Standing Case, Bumpers, Skins, Shell, Flip Case, itp.

1. Kabury

Kabury są powszechnie stosowane samodzielnie do urządzeń, które zawierają gumowaną wyściółkę, i/lub są wykonane z tworzywa sztucznego i bez odsłoniętych sztywnych narożników. Wytrzymałe walizki są zaprojektowane tak, aby chronić przed kroplami i zarysowaniami.

2. Futerał stojący

Stojąca obudowa utrzymuje urządzenie w pozycji pionowej. Etui Folio stanowi połączenie etui i podstawki i może zawierać klawiaturę.

3. Zderzaki

Futerał zderzakowy to rodzaj futerału na smartfon lub urządzenie przenośne, który chroni boki telefonu dzięki podwyższonej konstrukcji krawędzi. Obudowy zderzakowe są często wykonane z miękkiej gumy lub podobnych materiałów.

4. Skóry

Skóry i osłony projektowe mogą służyć do ochrony i personalizacji. Wynikają one ze stosunkowo "nagich" wzorów produkowanych przez takich producentów jak Apple, gdzie metalowe i szklane elementy urządzenia są narażone i podatne na uszkodzenia.

5. Skorupki

Obudowy, które są przeznaczone do przymocowania do telefonu komórkowego, podparcia lub utrzymania w inny sposób, są popularnymi akcesoriami do wielu telefonów, zwłaszcza mainstreamowych smartfonów, które dają naszemu telefonowi doskonałą ochronę przed kurzem, upadkiem, a także przed uszkodzeniem ekranu lub możemy powiedzieć, że przed każdym przypadkowym uszkodzeniem.

6. Flip Covers

Oryginalne klapki posiadają czujnik magnetyczny, który podświetla ekran po podniesieniu klapki do góry i blokuje urządzenie po podniesieniu klapki.

Jest to kilka rodzajów pokrowców na telefony komórkowe dostępnych na rynku, kilka można znaleźć tutaj. Istnieje jeszcze kilka innych rodzajów etui na telefon komórkowy, takich jak Skórzane etui, portmonetki i etui Drop & Shock Protection Case. Ale, etui i okładki wymienione tutaj są głównymi rodzajami etui na telefon komórkowy pod Akcesoria do telefonu komórkowego.

Ładowarka do telefonu komórkowego

Ładowarka do telefonów komórkowych przeszła przez zróżnicowaną ewolucję, która obejmowała uchwyty, przewody wtykowe i zaciemnione złącza. Jednak nowsze urządzenia na ogół wykorzystują mikroUSB. (Urządzenia Apple nadal korzystają z zastrzeżonych kabli, choć kształt ich 30-pinowej wtyczki stosowanej w starszych urządzeniach pojawił się gdzie indziej. W dzisiejszych czasach jesteśmy całkowicie upośledzeni bez naszych telefonów komórkowych i nie będąc w stanie ich naładować, możemy wywołać jeszcze większą panikę i chaos. W tym celu opracowano ładowarki do telefonów komórkowych. Posiadanie uniwersalnej ładowarki, która prawie się psuje lub pstryka może być bardzo niepokojącą okolicznością. Istnieje przede wszystkim kilka rodzajów ładowarki do telefonów komórkowych dostępnych na rynku, są to: ładowarka do ścian, ładowarka USB, ładowarka bezprzewodowa, Powerbank, ładowarka samochodowa do telefonów komórkowych.

1. Telefon komórkowy Ładowarka ścienna

Większość telefonów komórkowych jest wyposażona w ładowarkę ścienną. Ładowarki te podłącza się bezpośrednio do gniazdka ściennego. Zaletą jest to, że ładowarki ścienne są najbardziej wydajnymi, najszybszymi ładowarkami. Tak więc, to świetnie trzymać jedną z nich w pobliżu miejsca, w którym jesteś najbardziej, jak przy łóżku lub biurku.

2. Telefon komórkowy Ładowarka USB

Większość ładowarek ściennych można przekształcić w ładowarkę USB, odłączając kabel synchronizacyjny od koncentratora ściennego. Można również kupić ładowarkę USB z różnymi długościami kabla. Ładowarki USB podłącza się do gniazda ściennego, samochodowego lub dowolnego gniazda, które dostarcza ładunek. Te kable synchronizacyjne będą działać z dowolnymi ładowarkami USB do zasilania smartfonu.

3. Telefon komórkowy Multiport Ładowarka USB

Jeśli wiele urządzeń jest słabo zasilanych i wymaga jednoczesnego ładowania, należy wybrać ładowarkę wieloportową USB. Ładowarka multiportowa USB podłącza się do portu USB, ale ma wiele portów dla urządzeń. Podłącz telefon komórkowy, tablet, tracker do ćwiczeń i inne urządzenia, które ładujesz jednocześnie.

4. Telefon komórkowy Ładowarka bezprzewodowa

Ładowarki bezprzewodowe są tak łatwe jak puszczanie! Dzięki ładowarkom bezprzewodowym nigdy nie musisz podłączać telefonu. Wystarczy umieścić telefon na ładowarce w górnej części podstawy ładującej, aby go naładować. Niestety, ładowarki bezprzewodowe działają tylko z kompatybilnymi urządzeniami. iPhone X, iPhone 8 oraz większość telefonów z systemem Android umożliwia bezprzewodowe ładowanie. Telefon zaczyna się ładować po umieszczeniu go w górnej części bezprzewodowej ładowarki.

5. Telefon komórkowy Ładowarka samochodowa

Twój telefon umiera, gdy się zgubisz i próbujesz wyciągnąć Google Maps. To absolutny koszmar i zbyt powszechne. Ten koszmar jest dokładnie tym, dlaczego ładowarki samochodowe są spełnieniem marzeń. Jeśli masz nowszy samochód z portem USB, kable do synchronizacji mogą sprawić, że ładowanie telefonu będzie dziecinnie proste. Nowsze samochody z gniazdem USB ułatwiają również podłączenie ładowarki do gniazdka ściennego i rozpoczęcie pracy. Starsze samochody, które nadal mają zapalniczkę, będą potrzebowały adaptera. Ten port zapalniczki jest gniazdem akcesoriów 12 V. W zależności od adaptera, który otrzymasz, może to albo pozwolić na podłączenie ładowarki USB lub ładowarki ściennej.

6. Telefon komórkowy PowerBank

Powerbank umożliwia ładowanie telefonu w dowolnym miejscu bez konieczności podłączania go do stacjonarnego gniazdka. Wbudowane baterie zasilają telefon tak mobilnie, jak mówi ich nazwa. Jedyny potencjalny upadek, to zapomnienie o naładowaniu banku zasilania.

Uchwyt na telefon komórkowy

Uchwyt na telefon komórkowy to akcesorium do telefonu komórkowego służące do przechowywania telefonów komórkowych. Akcesoria te zapewniają bezpieczeństwo smartfonom. Uchwyt na telefon komórkowy, podstawka do telefonu komórkowego lub stojak na telefon komórkowy to te same rzeczy. Istnieją jednak różne cele, do których używa się uchwytu na telefon. Są one dostępne zarówno dla samochodów, w tym samochodów i rowerów, jak i do użytku domowego.

Uchwyt na telefon komórkowy do samochodu

Podczas jazdy samochodem, stojaki na telefon umożliwiają przytrzymanie telefonu tak, aby można było korzystać z map GPS w celu zobaczenia właściwego kierunku, słuchania muzyki bez angażowania się w jej używanie, odbierania połączeń, które muszą być odebrane natychmiast. Chociaż dobrym zwyczajem jest odciąganie samochodu na bok, a następnie wysyłanie tekstu/telefonu, wielu z nas nie udaje się tego zrobić, i tu właśnie na zdjęciu pojawia się uchwyt na telefon komórkowy w samochodzie.

Uchwyt na telefon komórkowy do domu i biura

Uchwyt na telefon komórkowy może być używany w domach, można oglądać filmy, wideo lub przeglądać sieć wygodnie na łóżku. Posiadają długie, elastyczne szyjki, które można dopasować do kąta patrzenia lub odległości. Dzięki temu można je łatwo zamontować na stoliku nocnym i czytać wiadomości wysyłane przez przyjaciół w grupie WhatsApp. Możesz nawet oglądać ten zabawny film w serwisie YouTube lub ulubiony serial telewizyjny na łóżku, bez konieczności długotrwałego trzymania smartfona. Można z nich również korzystać w biurach, gdy jesteś zajęty pracą i chcesz z kimś porozmawiać, ale chcesz zaoszczędzić czas, możesz dzwonić bez konieczności dotykania telefonu, gdy jest on trzymany w uchwycie. Używanie uchwytu na telefon komórkowy w domu i biurze pozwala zaoszczędzić dużo czasu i jest bardzo przydatne.

Uchwyt na ekran telefonu komórkowego

Ochraniacz ekranu telefonu komórkowego ma za zadanie ułatwiać życie. Są one pomocne w zabezpieczeniu telefonu przed zarysowaniami, smugami i odciskami palców. Są one również uważane za jedne z najbardziej popularnych i użytecznych akcesoriów do telefonów komórkowych. Osłony ekranu są dostępne w szerokiej gamie atrakcyjnych wykończeń i stylów. Screen Protector lub Screen Guard chronią telefony komórkowe i tablety przed zadrapaniami i wszelkimi uszkodzeniami. Różne ich cechy to m.in. właściwości przeciwodblaskowe, przeciwodciskowe, matowe wykończenie, odporność na pęcherzyki powietrza, krystalicznie czyste, precyzyjne cięcie, pyłoszczelność, doskonałe dopasowanie, pyłoszczelność, odporność na zadrapania, przezroczysty ekran, a lista jest nieskończona. Telefony komórkowe są niezbędną częścią naszego codziennego życia, równie ważna staje się ich ochrona za pomocą ekranów ochronnych lub ochronników ekranu. Są one zazwyczaj dostępne w trzech podstawowych typach, a mianowicie przezroczyste, matowe i prywatne. Każdy z nich ma swoje własne zalety i dziwactwa. Można je również przesuwać i usuwać.

Telefon komórkowy Clear Screen Protector

Przezroczysty ochraniacz ekranu jest pomocny w utrzymaniu telefonu przy życiu i ochronie przez dłuższy czas. Niektóre z nich mają powłokę odporną na zarysowania, podczas gdy inne mają blaknięcie odcisków palców.

Obiektyw dla smartfona

Użycie odpowiedniego rodzaju obiektywu fotograficznego może przenieść fotografię na nowy poziom. W zależności od fotografowanego obiektu, można wygodnie wybierać spośród bogatej kolekcji obiektywów pełnoekranowych, obiektywów zmiennoogniskowych, makroobiektywów oraz szerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych, aby uzyskać doskonałe ujęcie. Aparat jest jedną z pierwszych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze telefonu. Posiadanie lustrzanki, która robi niesamowite zdjęcia to jedno, ale wtedy nie można tak naprawdę wyjść z domu z tą nieporęczną lustrzanką wiszącą na szyi przez cały czas, prawda? Nawet wtedy dobre zdjęcie to coś, co można zrobić zawsze i wszędzie, bez względu na to, czy jest to egoizm poza domem, zdjęcie ptaka siedzącego na bramie, czy kamień o nietypowym kształcie. Teraz, jeśli Twój telefon komórkowy ma dobry aparat fotograficzny, możesz go wygodnie wysunąć z kieszeni, aby zrobić inne zdjęcie w swojej galerii, które możesz później przesłać jako zdjęcie okładki WhatsApp lub pokazać się na Instagram. To sprawia, że obiektyw aparatu w Twoim telefonie komórkowym jest tak ważny. Są jednak chwile, kiedy kochasz wszystkie funkcje konkretnego telefonu, kiedy przeglądasz smartfony różnych marek. Jedyną rzeczą, z której nie jesteś zadowolony, jest aparat fotograficzny. To właśnie wtedy obiektyw aparatu telefonicznego lub obiektywu telefonu komórkowego jest najlepszym rozwiązaniem.

W tym artykule mamy dostępne na rynku akcesoria do telefonów komórkowych w klubie. Przygotowaliśmy listę akcesoriów do telefonów komórkowych, które każdy użytkownik smartfonu powinien mieć, jeśli chce jak najlepiej wykorzystać swoje telefony. Kilka ekskluzywnych akcesoriów do telefonów komórkowych z naszej szerokiej kategorii akcesoriów do smartfonów można znaleźć tutaj. Większość z wymienionych pozycji znajdziesz w artykule w tej kategorii. Akcesoria te po prostu nie sprawiają, że nasze telefony komórkowe wyglądają dobrze, ale są również użyteczne dla wielu celów.