Etui, pokrowce i case’y. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochrony na smartfona?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Gdy już udało się wybrać wymarzony smartfon trzeba pomyśleć o jego odpowiedniej ochronie, o etui, albo pokrowcu. Mało kto jeszcze kupuje futerały czy kabury, by schować tam telefon. Większość urządzeń jest zbyt duża, by się tam zmieścić, a po drugie są inne wygodniejsze i bardziej estetyczne rozwiązania. Bez tego oczywiście ani rusz, bo urządzenia te są szczególnie narażone na porysowanie, pęknięcie ekranu i zdecydowanie trzeba unikać kontaktu z wodą.

Pojawia się więc pytanie jaką wybrać ochronę dla smartfona, by była ona rzeczywiście jak najlepsza. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kryteria wyboru etui do smartfona

Etui ma się podobać i to jak wiadomo kwestia oczywista. Oprócz wyglądu trzeba brać pod uwagę jeszcze inne kwestia a mianowicie budżet, sposób i miejsce użytkowania urządzenia oraz dopasowanie pokrowca do modelu. Dobrze będzie upewnić się czy nowszy model urządzenia, który zachował taką samą nazwę ma takie same rozmiary jak poprzednik. Może się tak zdarzyć, że wygląd zmienił się na tyle, że kupione etui już nie będzie pasowało. Zwracamy także uwagę na to czy do urządzenia będzie dołączone szkło hartowane albo folia ochronna na wyświetlacz. To niezbędnik jeśli ktoś chce odpowiednio zabezpieczyć urządzenie przed zniszczeniem. Warto już przy zakupie etui o tym pomyśleć.

Jakie etui wybrać?

Warto także pomyśleć o tym w jakich sytuacja używamy telefon i czy etui będzie pasowało charakterem do urządzenia. Kolorowy i silikonowy case nie będzie wyglądał dobrze na nowym urządzeniu. Z kolei ekstrawagancki model telefonu będzie się prosił o odpowiednią równie modną oprawę. Długo można wymieniać rodzaje caseów jakie obecnie są dostępne na rynku. Skupmy uwagę na najważniejszych kwestiach a więc wodoszczelnych silikonowych, plastikowych i skórzanych.. Ważne będzie również przemyśleć sobie, gdzie najczęściej nosimy urządzenie i gdzie go ze sobą zabieramy. To pomoże zdecydować z jakiego materiału ma być wykonane etui, na które ostatecznie będziemy się decydować. Może być to konieczne inwestowanie w wodoszczelną propozycję, ale jeśli ktoś przebywa tylko w biurze to wodoodporność nie będzie dla niego ważna. Dlatego wszystkie te kwestie są istotne i trzeba dopasować etui do własnych potrzeb i oczekiwań i tego jak używa się sprzętu.

Wodoszczelne etui na telefon

Etui, które wytrzyma wszystko

Etui wodoszczelne to obowiązkowa pozycja dla osób, które ze swoim smartfonów korzystają w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności albo przebywają często na zewnątrz niezależnie od warunków atmosferycznych. Z myślenia o takim pokrowcu będą zwolnieni posiadacze niektórych urządzeń, ponieważ mamy już dostępne na rynku urządzenia, które są odporne na działanie wody i pyłu. Spokojnie będzie można więc pomyśleć o takim sprzęcie. Jeśli nie ma się takiej ochrony trzeba wybrać dobre zabezpieczenie.

Silikonowy pokrowiec- najtańszy i wygodny

Silikon to dobra opcja dla tych osób, którym telefon lubi się wymknąć z rąk. Silikonowe etui wystaje nieco za krawędzie wyświetlacza co będzie minimalizować ryzyko pęknięcia i zarysowania urządzenia. Jednocześnie nieco większa objętość telefonu nie wpływa na wygodę korzystania z bocznych przycisków. W przeciwieństwie do plastikowego odpowiednika, który to utrudnia. Plastikowe elementy są grubsze, ale mniej odporne na zarysowania, dlatego warto przemyśleć zasadność takiego zakupu. Jeśli w swojej torbie nosimy urządzenie to na pewno dobrym wyborem będzie silikonowy case.

Case w wersji premium

Skórzane etui na telefon niewątpliwie będzie wyglądać najbardziej elegancko i ze wszystkich poprzedników chroni najlepiej przed zadrapaniami, ale ma taką wadę nie sprawdzi się w momencie, gdy telefon będzie nam upadał. Jeśli jednak zależy nam na tym, by smartfon dobrze wyglądał to można wybrać taką propozycję.