Jak korzystać z usługi Google Translate w trybie offline za pomocą aparatu w telefonie?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Przygotowujesz się do kolejnych wakacji za granicą? Jak radzisz sobie z językami obcymi? Podczas pobytu za granicą możesz natknąć się na znaki drogowe i menu restauracji, które są dostępne tylko w obcym języku. Nie bój się, możesz je szybko przetłumaczyć za pomocą aparatu w smartfonie? Oto jak wykonać takie błyskawiczne tłumaczenia nawet w trybie offline.

Google Lens: szkło powiększające na świat

Lens to funkcja Google, która pozwala na wykorzystanie aparatu smartfona do otrzymywania informacji o otaczającym nas świecie. Oprócz rozpoznawania słynnych zabytków, wykonywania wyszukiwań w Google i prób odgadnięcia rasy psa sąsiada (spróbuj, jeśli mi nie wierzysz), Google Lens pozwala wybrać i skopiować tekst, który pojawia się na zdjęciach, które robisz. Następnie można użyć następnie Google Translate tego text.The procedury tłumaczenia jest prosta:

 • Otwórz Google Lens
 • Kadruj to, co chcesz przetłumaczyć
 • Dotknij tekstu, a następnie wybierz go, przeciągając suwaki
 • Wśród różnych opcji, które pojawią się w dolnej części ekranu, znajdziesz Translate

Niestety, nie można skorzystać z tych funkcji w trybie offline. Na szczęście, gdy nie masz Wi-Fi lub danych komórkowych, Google Translate przychodzi Ci na ratunek!

Google Translate: nieskończony potencjał

Jestem pewien, że znasz już Google Translate, niezbędną usługę bardzo często obecną domyślnie na niektórych urządzeniach. Jeśli nie, polecam pobrać ją bezpłatnie ze Sklepu Google Play:

Dzięki minimalistycznemu interfejsowi i intuicyjnej interakcji typowej dla aplikacji Google, możesz szybko przetłumaczyć pojedyncze słowa lub całe zdania bez żadnego wysiłku, z ponad 100 różnych języków. Ale dziś skupimy się na bardzo przydatnej funkcji, która pozwala na wykorzystanie aparatu fotograficznego smartfona do przyspieszenia procesu tłumaczenia.

 • Aparat Google Translate może teraz odczytać 13 dodatkowych języków

Funkcja ta, dostępna w 29 językach, pozwoli Ci łatwo zorientować się za granicą i najlepiej sprawdza się w przypadku znaków drogowych lub raczej dużego tekstu, najlepiej pisanego wielkimi literami, z dobrze wyodrębnionymi znakami.

Jak uzyskać natychmiastowe tłumaczenie za pomocą aparatu w smartfonie

Wykonaj poniższe kroki, aby użyć aparatu swojego smartfona do tłumaczenia tekstu:

 • Otwórz Google Translate
 • Wybierz żądane języki w niebieskim pasku u góry
 • Wybierz ikonę aparatu po lewej stronie opcji.
 • Obramuj tekst, aby uzyskać tłumaczenie na żywo

Ta funkcja, dostępna również w trybie offline, nie obsługuje jednak wszystkich języków. Będzie ona działać tylko z tymi, które zostały wcześniej pobrane na urządzenie i udostępnione do natychmiastowego tłumaczenia. Jeśli ta opcja nie jest dostępna dla wybranych języków i nie możesz pobrać pakietu z wyświetlonego okna pop-up (wystarczy kliknąć na ikonę oka, aby się pojawiła), wystarczy zrobić zdjęcie treści, którą chcesz przetłumaczyć.

Teraz zaznacz palcem słowa, które chcesz przetłumaczyć. Możesz również skorzystać z opcji Wybierz wszystko, aby przetłumaczyć całą zawartość i skopiować tłumaczenie, aby udostępnić je za pośrednictwem poczty e-mail lub aplikacji WhatsApp, a wszystko to za pomocą jednego stuknięcia. Nie zapominaj, że zbyt małe i niedostatecznie podświetlone teksty mogą nie dawać dokładnych wyników.

języki

Jak pobierać, aktualizować lub usuwać języki

Jak wspomniano powyżej, nie wszystkie języki obsługują natychmiastowe tłumaczenie za pomocą aparatu. Jeśli jednak język, którym jesteś zainteresowany, jest jednym z obsługiwanych języków, musisz upewnić się, że pobrałeś go na swoje urządzenie. Aby pobrać nowy pakiet:

 • Otwórz aplikację Google Translate
 • Kliknij na język wyświetlony u góry
 • Kliknij na ikonę strzałki, aby rozpocząć pobieranie (nie wszystkie języki są dostępne do pobrania)
 • Kliknij przycisk Pobierz
 • Po zakończeniu procesu, obok języka pojawi się nowa ikona.

Aby zaktualizować pakiety językowe, które zostały już pobrane lub usunąć pakiety językowe, które nie są już potrzebne, należy najpierw połączyć się z siecią, a następnie:

 • Otworzyć aplikację Google Translate
 • Kliknij trzy kreski znajdujące się w lewym górnym rogu.
 • Kliknij na Tłumaczenie offline
 • Kliknąć na Uaktualnij, aby uaktualnić pakiet do lepszej jakości, lub na ikonę kosza, aby usunąć pakiet.

Jak przetłumaczyć stare zdjęcia

To nie wszystko, z Google Translate możesz nie tylko tłumaczyć na miejscu za pomocą aparatu fotograficznego swojego smartfona, ale także importować z Galerii już zrobione w przeszłości zdjęcia. W ten sposób możesz zachować zdjęcia i przetłumaczyć je później. W tym przypadku wystarczy otworzyć aplikację, kliknąć na aparat, a następnie na ikonę Galerii wyświetlaną na dole po lewej stronie. Wybierz zdjęcie i zaznacz tekst: Google Translate wyświetli tłumaczenie na wyświetlaczu.

Zdjęcia Google integrują również funkcje Obiektywu

Z tej samej technologii w aplikacji Zdjęcia Google możesz korzystać także w przypadku zdjęć, które wykonałeś wcześniej lub których kopię zapasową masz w chmurze. Aby to zrobić:

 • Otwórz aplikację Zdjęcia Google
 • Kliknij zdjęcie, które zawiera tekst do przetłumaczenia
 • Dotknij logo Google Lensna dole.
 • Podobnie jak w poprzedniej procedurze, dotknij, wybierz i przetłumacz tekst