Jak zrobić silikonowe etui na telefon?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Dlaczego etui z silikonu?

Silikon doskonale sprawdza się w przypadku, gdy wybiera się materiał ochronny na nowoczesne smartfony dotykowe, ponieważ będzie elastyczny i jeszcze bardzo dobrze dopasowuje do kształtów urządzenia. Taka obudowa chroni plecki telefonu przed rysami, a w razie upadku będzie również amortyzować siłę uderzenia. Silikonowe etui doskonale sprawdzi się przede wszystkim dla osób ceniących styl casualowy. Na służbowe urządzenie raczej polecamy klasyczną kaburę skórzaną albo elegancki futerał. Jak zrobić sobie silikonowe etui na telefon w domu. Silikonowe etui można będzie zrobić sobie w domu. Taka samodzielnie wykonana ochrona nie będzie droga i pozwala wypróbować sobie talent do rękodzieła. Osoby z odrobiną talentu artystycznego mogą również dodatkowo zadbać o to, by przyozdobić sobie taki pokrowiec.

Silikon sanitarny jaki będzie potrzebny do stworzenia konstrukcji będzie dostępny praktycznie w każdym sklepie i markecie budowlanym. Taka masa służy bowiem do uszczelniania rurek oraz innych przestrzeni w trakcie remontu. Za pistolet z silikonem zapłacimy kilkanaście złotych można również wykorzystać pozostałości jakie zostaną po remoncie. Na etui potrzeba bowiem jedynie mniej więcej 4-5 łyżek takiego silikonu. Będziesz potrzebować:• sanitarnego silikonu budowlanego• szklankę mąki ziemniaczanej• nożyczek• miseczki• wałka do ciasta

Pomysł na etui silikonowe

Silikonową masę przygotowujemy w miseczce

Wystarczy ze zmieszasz w niej mąkę z silikonem i wyrobi się mieszankę tak samo jak ciasto. Gdy masa nabierze elastycznej konsystencji będzie trzeba ją potem rozwałkować. Teraz należy oklei telefon ciastem i poczekać aż taka masa zaschnie. Następnie wystarczy odrysować otwory na porty, obiekty aparatu, kamerkę, ładowarkę i przyciski. Wycinamy je nożyczkami. Silikon należy usuwać następnie z ekranu. Przeźroczyste silikonowe etui bardzo szybko będzie gotowe. Kolorowe etui silikonowe z mieszanki  silikonu i mąki powstanie przeźroczyste.

Chcesz stworzyć nieco bardziej oryginalną ochronę na smartfona?

Do przygotowanej masy będzie można również dodać sypki brokat. W taki sposób plecki telefonu będą błyszczeć wybranymi kolorami. Po rozwałkowaniu silikonowej masy będzie można także zrobić dodatkowo wzorki za pomocą wykałaczki. Potem one zaschną i będzie można np. pomalować je lakierem do paznokci. Dobrym sposobem będzie także pomalowanie etui akrylowym lakierem do paznokci w ulubionym kolorze i zrobić na nim różnorakie wzorki. Do dekoracji nakładki można użyć różnych elementów. Zdecydować się można na kolorowy papier czy zdjęcie. Wystarczy tylko odrysować kształty urządzenia i wyciąć wkładkę, którą będzie można potem włożyć do etui. Oczywiście należy zadbać o to, by starannie wycinać otwór na aparat, ładowarkę i inne porty. W analogiczny sposób będzie można również zdecydować się ozdobić etui motywem, który będzie wydrukowany z tapety ustawionej na smartfonie. Będzie można ją wydrukować, przyciąć do rozmiarów urządzenia i następnie włożyć do pokrowca.  Możliwości jest bardzo wiele i to jak będzie ozdobiony telefon będzie przede wszystkim uzależnione od tego jakie ma się osobiste upodobania.