Life Hack: Dlaczego dobre kable bardzo różnią się od szybkiego ładowania.

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

RAVPower jest liderem w branży szybkiego ładowania. W rzeczywistości, nasza najnowsza szybka ładowarka jest najmniejszą na świecie. A teraz chcemy nauczyć Cię najlepszego sposobu na szybkie ładowanie.

Czy wiesz, że samo użycie jednej z naszych szybkich ładowarek z Twoim standardowym kablem nie zawsze wystarczy? Dobre kable robią całą różnicę, a ty musisz się upewnić, że używasz kabla, który jest do naprawienia. Przeczytaj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak możesz zwiększyć prędkość ładowania!

Co to jest Szybkie Ładowanie?
Wkrótce zamierzamy napisać o tym szczegółowy blog - na razie ten film jest świetny:

TechQuickie - Jak działa szybkie ładowanie?
Czy Twój kabel naprawdę wpływa na szybkość ładowania telefonu?
Z wyjątkiem koloru i rozmiaru, kable wyglądają zwykle tak samo. Tak, może to być piorun i tak, może to być USB, ale w przeciwnym razie nie ma dużej różnicy. Prawda?

Nieprawda. I to wszystko z pięknego powodu - liczy się to, co jest w środku!

Dlaczego dobre kable ładujące mają znaczenie dla szybkiego ładowania?
Wewnątrz kabli ładowania USB znajdują się cztery przewody, w tym przewody do transmisji danych i przewody do ładowania. O tym, ile mocy niesie Twój kabel, decyduje rozmiar jednego z tych kabli do ładowania; standardowym kablem jest wskaźnik 28/28, podczas gdy dobre kable do szybkiego ładowania mają wskaźnik 28/24.

Standardowe przewody przenoszą tylko około .5A, natomiast przewody do szybkiego ładowania mogą przenosić do 2A. Wynika to z faktu, że mimo iż 24 wydaje się mniejszą liczbą niż 28, w rzeczywistości są one o 60% większe.

Szybkie ładowanie
Dobre kable mają duże znaczenie dla szybkiego ładowania!
Uwaga na temat hakowania: rozmiar kabla ma znaczenie!
Niestety tak, zwłaszcza w przypadku łączenia z budowaną specjalnie do tego celu szybką ładowarką.

To całkiem prosty pomysł. Większe kable przenoszą więcej prądu, a więc mogą przenosić więcej prądu do telefonu w tym samym czasie. To oznacza, że będzie ładował się szybciej.

Jak mogę sprawdzić, czy mam kabel do szybkiego ładowania?
Istnieje kilka sposobów na to, w tym pobranie aplikacji. Jednym z nich jest prosty test - czy nadal używasz kabla, który był dołączony do telefonu? Jeśli tak, a Twój telefon nie był wyposażony w szybką ładowarkę PD GaN (lub używasz kabla ze starszego telefonu, shock horror), to być może będziesz chciał coś zmienić.

Jeśli nie jesteś pewien i chcesz objąć wszystkie bazy, możesz kupić nowe, trwałe i szybkie kable oświetleniowe gotowe do ładowania oraz kable USB-C od RAVPower! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego asortymentu szybkiego ładowania, kliknij tutaj.