Ile kosztuje szkło hartowane na telefon?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Cena szkła hartowanego – od czego jest uzależniona?

Szkła hartowane zdobyły rynek szturmem i zmieniły wśród popularnych produktów cenione długi czas folie na ekran. Pozwalają one solidnie zabezpieczyć wyświetlacz przed rysami oraz śladami palców, pęknięciem,  zbiciem czy innym uszkodzeniem mechanicznym. Szkło jest bardzo trwałe, nie wpływa również na czułość ekranu, długi czas będzie zachowywać również swój pierwotny wygląd. Znajdziemy w sprzedaży bardzo wiele różnych szkieł, które pochodzą od różnych producentów. Ceny najtańszych to kilka złotych, za markowe możemy zapłacić nawet powyżej 100 złotych.

Skąd bierze się taka różnica?

Na cenę będzie wpływać jego twardość. Taki materiał jest nawet kilka razy bardziej wytrzymały od szkła klasycznego. Szkła dedykowane do zabezpieczenia ekranów telefonów mają zazwyczaj twardość podawaną jako 9H w skali Mohsa. Taki materiał można zarysować wyłącznie diamentem a sam może przeciąć klasyczne szkło, dlatego jest to bardzo dobre zabezpieczenie kranu w smartfonie. Będzie można zabezpieczyć ekran przed zarysowaniem ostrymi przedmiotami. Jednocześnie będzie to również amortyzacja w przypadku upadku urządzenia z wysokości.Tańsze szkła mogą mieć poziom ochrony H8, są słabsze niż te z oznaczeniem H9 ale dla typowego użytkownika będą wystarczające. Jeśli ktoś nosi telefon w kieszeni będzie to dla niego dobra opcja.

Jak chronić telefon

W czasie wyboru zabezpieczenia nie tylko zwracamy uwagę na twardość ale również na sposób montażu. Szkło jest sztywniejsze niż folia, ale i tak jej przyklejenie będzie uzależnione od rodzaju szkła i kleju. Dobre szkło a to, które można określić jako no name. Droższe szkło hartowane będzie całkowicie przeźroczyste, dlatego nie wpływa na to jak będzie wyglądać ekran. Szkło no name za kilka złotych w markecie może nie być w 100% przeźroczyste. Po tym jak zostanie przyklejone nieco zmieni wygląd smartfona i może wpływać na to, że będzie zaburzenie wyświetlanych kolorów. Szkła znanych firm nie mają takiego problemu, są wytrzymałe, cienkie i dzięki temu również czułe na dotyk.

Akcesoria wliczone w cenę szkła hartowanego

Warto podkreślić, że markowe szkła to takie zestawy, które mają akcesoria do montażu i czyszczenia. W komplecie będzie można również otrzymać ściereczkę do odtłuszczania, która nasączona jest alkoholem oraz suche ściereczki do usuwania kurzu a także polerowania powierzchni. Warto, by producent dołączył także instrukcje odnośnie tego jak dane szkło hartowane należy przyklejać. W najtańszych zestaw zazwyczaj tych dodatkowych akcesoriów nie znajdziemy i to będzie od razu utrudniać montowanie ochrony na wyświetlacz a potem również dbanie o ekran.

Ile kosztuje szkło hartowane?

Dopasuj rozwiązanie do swoich potrzeb

Znajdziecie w sklepie bardzo duży wybór różnych szkieł hartowanych z twardością 9H. Najtańsze będą kosztować kilkanaście złotych. Są to zestawy, które przygotowywane są pod kątem różnych modeli telefonów najbardziej popularnych marek a więc Apple. Samsing, Nokia. LG, Huawei, HTC czy Xiaomi. Wszystkie szkła są transparentne całkowicie bezpieczne dla wyświetlaczy, idealnie dopasowane są do poszczególnych urządzeń. Nie wpływa to na właściwości dotykowe, a po ich zdjęciu telefon nie będzie miał żadnych śladów. 

Zobacz szkło hartowane na smartfona w ofercie Trendyshop.pl