Jak wyczyścić szkło hartowane?

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Pierwszym krokiem będzie zawsze bardzo dokładny montaż szkła. Aby tuż po jego przyklejeniu nie były widoczne ślady kurzu i bąbelki powietrza będzie trzeba dobrać szkło odpowiednio do wymiarów a także do kształtu ekranu w konkretnym modelu telefonu. Kolejnym krokiem będzie oczywiście należyty montaż, który trzeba realizować według instrukcji jaka będzie dołączona przez producenta.

Przed  naklejeniem szkła należy odtłuścić ekran i czyścić go z drobinek kurzu. Producenci najczęściej dołączą również ściereczkę z alkoholem do czyszczenia i suchą do polerowania. Tak przygotowana powierzchnia będzie odpowiednia, ponieważ pod szkłem nie pozostaną zabrudzenia.

Czyszczenie szkła hartowanego – ściereczki do okularów

Intensywne korzystanie z ekranu, na którym będzie przyklejone szkło hartowane szybko doprowadzi do pojawienia się zanieczyszczeń. Nieestetyczne ślady palców a także drobinki kurzu sprawią, że urządzenie nie będzie prezentować się jak nowe. Co w takiej sytuacji będzie można zrobić? Najlepiej będzie wybrać szkło z warstwą olefobową, która będzie się łatwo czyścić. Podobną warstwę stosują w swoich produktach producenci okularów, dlatego do czyszczenia będzie można również wykorzystywać ściereczki, które dostępne są w sklepach i hurtowniach optycznych. Będą one dokładnie zbierać kurz, tłuste ślady a także inne zabrudzenia. Nie ma obaw o to, że rysują powierzchnie, nie zostawiają śladów na szkle.

Folie do czyszczenia szkła hartowanego

W wielu zestawach ze szkłami na telefon można będzie znaleźć nie tylko ściereczki do przygotowania ekranu pod montaż ochrony, ale również specjalne folie, które są przygotowane do czyszczenia szkła. Fole te są doskonałe, ponieważ zbierają kurz i niewielkie zanieczyszczenia.

Bezpieczne czyszczenie ekranu telefonu

Ściereczki z mikrofibry

Do czyszczenia smug, tłustych odcisków palców na szkle przyklejonym na ekran telefonu polecane będą ściereczki z mikrofibry. Będą one chłonne, elastyczne i nie będą się strzępić. Nie zostawiają niteczek tak jak klasyczne ściereczki np. z bawełny. Aby pozbyć się nieestetycznych śladów wystarczy będzie wytrzeć ekran kolistymi ruchami. W przypadku większych zabrudzeń ściereczkę będzie można delikatnie zwilżyć, ale wtedy trzeba być ostrożnym, by woda nie przedostała się do wnętrza obudowy smartfona. Miejsca przetarte wilgotną ściereczką należy osuszyć suchą mikrofibrą, aby na szkle nie pojawiły się odbarwienia czy plamki.

Środki czyszczące do ekranów dotykowych

Do pielęgnacji szkła hartowanego będzie można wykorzystać specjalne środki, dzięki którym będzie można osiągnąć skuteczne czyszczenie. Producenci proponują nam obecnie produkty w aerozolu, gąbki, wilgotne ściereczki czy chusteczki, które są nasączone różnorakimi substancjami czyszczącymi. Podobne zestawy wykorzystuje się również do czyszczenia ekranów tabletów czy laptopów. Niektóre akcesoria zapobiegają również ponownemu osiadaniu kurzu. Gdy sięgamy po środki w aerozolu trzeba jednak uważać, by nie było takiej sytuacji, że płyn dostanie się do smartfona. Najlepsze będą środki czyszczące, które oparte są o naturalne substancje, ponieważ jeśli stosuje się agresywną chemię można doprowadzić do zniszczenia powłoki olefobowej.

Czyszczenie szkła hartowanego – tego lepiej unikaj

Do czyszczenia szkła hartowanego przyklejonego na ekran smartfona lepiej nie używać chusteczek higienicznych czy ręczników papierowych oraz tradycyjnych ściereczek kuchennych. Szkło jest odporne na zarysowania, ale materiały takie mogą zostawić nieestetyczne nitki, smugi czy drobinki papieru.