Wskazówki dotyczące żywotności kabla USB

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Dzięki wielu urządzeniom elektronicznym, które dziś mamy, kable są wszędzie widoczne. Istnieje wiele różnych typów, pomimo tego, że większość z nich działa w ten sam sposób. Większość z nich jest w stanie nie tylko ładować, ale również przesyłać dane.

Przy częstszym codziennym użytkowaniu są one łatwe do rozdarcia i zużycia. I zazwyczaj nie ma opcji, którą można by naprawić, ale zastąpić ją zupełnie nową. Chociaż kable są niedrogie, wymiana jednego po drugim jest zawsze irytująca. Jeśli istnieje kabel może trwać tak długo, jak nasz smartfon, a nawet dłużej, to byłoby bardzo miło. Ten artykuł ma krótkie wprowadzenie do głównych typów nowoczesnych kabli USB, i wymienia kilka wskazówek, jak wybrać i utrzymać kabel USB, mając nadzieję, że może pomóc uniknąć kabla są prawdopodobnie złamać.

Główne typy kabli USB
Spośród wszystkich typów kabli USB, trzy główne typy są popularne w naszych urządzeniach elektronicznych: USB Type-C, Micro USB, i USB Type-A.

USB Type-C: najnowszy kabel USB posiada bardzo wygodne, odwracalne złącze i zapewnia szybsze niż kiedykolwiek ładowanie i przesyłanie. Jest to coraz bardziej popularne wśród smartfonów z systemem android i twierdził, że jest to przyszłość kabla USB. Apple pozbyło się nawet wszystkich portów w swoim MacBooku oprócz jednego USB Type-C, dzięki czemu jest on smuklejszy i bardziej przenośny.

Błyskawica: wyjątkowa właściwość Apple, jest używana we wszystkich Apple iPhone'ach, iPad'ach i iPod'ach.

USB Type-A: może to być najbardziej popularny typ USB, jaki można dzisiaj zobaczyć. Prawie wszystkie urządzenia przenośne z kablem USB mają złącze USB Type-A na jednym końcu i inne typy na drugim. Jest ono obsługiwane przez USB 3.0, USB 2.0 i USB 1.1, przy czym USB 3.0 zazwyczaj ma kolor niebieski, a pozostałe kolory czarny.

Micro USB: jest to wersja pochodząca od Mini USB. Złącza Micro USB są znacznie mniejsze niż Mini USB, co pozwala na cieńszą konstrukcję w większości smartfonów. Jest on powszechnie stosowany przez wielu producentów i tak samo znany jak wyjątkowy port Lightning firmy Apple. Jednakże, przy powszechnym użyciu kabla typu C, wydaje się, że w niedalekiej przyszłości zostanie on zastąpiony.

Jak wybrać wytrzymały kabel USB i prawidłowo go przechowywać?
Kable stają się bezużyteczne, ponieważ żyły wewnętrzne wystają lub złącze wypada. Wybierając więc, który kabel USB kupić, należy się zastanowić, z jakich materiałów jest wykonany i czy odciążenie jest wystarczająco elastyczne i mocne.

Powszechnie stosowanymi materiałami na kable są obecnie oploty z PVC lub nylonu, okazały się dobre, ale nie wystarczające. Jeśli chcesz trzymać kabel USB przez całe życie, Zendure Supercord (kosztuje tylko 9,99$ za sztukę, wspierając nas na Kickstarterze) jest kablem kwalifikowanym.

Wzmocniona konstrukcja z nylonu i materiału klasy obronnej, udowodniono, że jest wystarczająco wytrzymała, aby ciągnąć samochód, utrzymać pełną masę ciała i inne treningu wagi Zendure testowane z. Wykonany z miękkiego i elastycznego materiału, testowany jest na zginanie 50000+, które jest dziesięć razy silniejsze niż zwykłe linki. Co więcej, z ograniczoną dożywotnią gwarancją, Zendure zapewnia bezpłatną wymianę w przypadku zerwania linki z powodu jej normalnego zużycia.

Wysokiej jakości kabel może trwać jak najdłużej, jeśli jest dobrze przechowywany, a przy niewielkich obawach związanych z codziennym użytkowaniem, można również przedłużyć jego żywotność. Oto kilka wskazówek i trików, które pomogą utrzymać kable w dobrym stanie.

Zorganizuj go za pomocą paska lub torby, gdy go nie używasz.
Unikaj przechowywania go z innymi umysłowymi rzeczami, na przykład z kijem kluczy; przyspieszy to jego noszenie i rozdarcie.
Unikaj ostrego zginania się.
Nie umieszczaj go w ekstremalnych warunkach, takich jak światło słoneczne, które powoduje przegrzanie.
Wyjmij go z gniazdka szybko i delikatnie.