Najlepsze aplikacje do liczenia kalorii: dlaczego śledzenie jest tak ważne!

Udostępnij:


Sprawdź ofertę szkieł ochronnych i etui

Szkło ochronne Hama Szkło ochronne na aparat do telefonu iPhone 11 Kup teraz
Szkło hartowane Hama Szkło ochronne Premium Crystal do iPhone XS Max / 11 Pro Max Kup teraz
Etui na telefon Hama Finest Feel do iPhone 14 Plus czerwone Kup teraz

Czy chcesz schudnąć lub przytyć w kontrolowany sposób, aplikacja licznika kalorii jest ogromną pomocą. W tym artykule wyjaśnimy różnice między różnymi aplikacjami do liczenia kalorii, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Co najważniejsze, ostatnia część tego artykułu będzie zawierała praktyczne wyjaśnienie, jak zintegrować aplikacje z codzienną rutyną.

A jeśli masz mało czasu i chcesz przeczytać o konkretnych sekcjach, będziesz mógł od razu przejść do tego, co oceniliśmy jako nasz osobisty faworyt: najlepsza darmowa aplikacja do liczenia kalorii dostępna na rynku.

Dlaczego liczenie kalorii jest tak ważne

Czy wiesz od razu, ile kalorii zawiera jajko? A może Twoje płatki śniadaniowe? Ile kalorii regularnie wpychasz sobie do gardła z kromką chleba, zanim zasypiasz na noc? Najwyższy czas, abyś nabył nową umiejętność śledzenia tych wszystkich kalorii!

Po pierwsze, złe wieści: liczenie kalorii jest tak zabawne, jak sortowanie kamyków według ich wielkości. Jednak aplikacje do liczenia kalorii czynią to zadanie o 1,258 procent przyjemniejszym w porównaniu z zapisywaniem go na długopisie i papierze. Inną sprawą jest to, że nie musisz śledzić swojej diety w nieskończoność. Stosunkowo krótki okres czasu od dwóch do sześciu tygodni będzie wystarczający, abyś mógł zorientować się w ogólnej ilości kalorii i zawartości odżywczej swojej diety - co pozwoli Ci na wprowadzenie odpowiednich zmian po tym czasie.

Nasza testowa lista kontrolna: Co sprawia, że dla najlepszych aplikacji licznika kalorii?

Pozostaje wielkie pytanie: Która aplikacja jest teraz najlepsza? W idealnej sytuacji "najlepsza" oznaczałaby darmową bez potrzeby rejestracji lub tworzenia nowego konta, a jednocześnie sportową ze skanerem kodów kreskowych lub może nawet opcjonalnym testem genów. Poniżej przedstawiamy kilka kryteriów, które zawarliśmy w naszej liście kontrolnej testów.

  • Użyteczność: Jak skonstruowany jest interfejs użytkownika? Czy jedzenie może być łatwo zeskanowane za pomocą skanera kodów kreskowych? Czy są jakieś opcje dostosowywania?
  • Zakres funkcji: Czy aplikacja nadaje się tylko do liczenia kalorii, czy może zrobić jeszcze więcej? Większość aplikacji ma wbudowany tracker aktywności lub współpracuje z innym sprzętem, jednocześnie śledząc spożyte witaminy i minerały, oprócz wskazówek dotyczących planów na czczo i (za dodatkową opłatą) nawet testów genetycznych.
  • Rejestracja i koszty: Czy muszę się zarejestrować, aby korzystać z usługi? W jakim stopniu aplikacja działa za darmo? Które funkcje wymagają dodatkowej opłaty i ile muszę za nie zapłacić?
  • Baza danych: Jak obszerna jest baza danych? Czy aplikacja do liczenia kalorii rozpoznaje produkty spożywcze użyte w naszym teście, w skład których wchodziła Nutella, musli Rewe i piwo bezalkoholowe? Dla celów testowych, mamy również ręcznie wrzucony doner kurczaka. Bon appetit!

Zanim zaczniemy, jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę: testowaliśmy wszystkie aplikacje liczące kalorie na platformie Android, więc niektóre subtelności mogą się różnić na wersjach iOS odpowiednich aplikacji. Gdzie dostępne, mamy podany link aplikacji dla obu mobilnych systemów operacyjnych.

Dobre wieści: Prawie wszystkie aplikacje do liczenia kalorii są darmowe

kalorie

Żebyś miał prawidłowe pojęcie: Wszystkie aplikacje, które przetestowaliśmy w tym artykule są w stanie być pobrane za darmo i liczą kalorie, nie popełnij błędu w tej kwestii. Jednak prawie wszystkie aplikacje, które testowaliśmy mają również płatny odpowiednik. Ponieważ żyjemy w epoce subskrypcji, istnieją pewne funkcje, które pozostają poza zasięgiem, które będą dostępne tylko w płatnej wersji.

Yazio: najpopularniejszy darmowy licznik kalorii

Przyjazność dla użytkownika: Yazio koncentruje się na prostym interfejsie bez zbędnych funkcji i krzykliwych schematów kolorów. Dzięki temu interfejs użytkownika jest schludny, bardzo przejrzysty i logiczny. Niestety, aplikacja pochodzi z mieszanką bezpłatnych i płatnych funkcji. Staje się to zbyt łatwe dla jednego stuknięcia palcem, aby doprowadzić Cię do strony subskrypcji. Korzystanie Yazio sprawiło, że czułem się tak, jakby to było na początku lat 90-tych wszystko ponownie, kiedy prawie każdy grał rundy Minesweeper na swoich komputerach z systemem Windows, coraz złapany w wybuchu z powodu źle umieszczonej flagi, raz po raz. Jednak łatwo jest przyzwyczaić się do Yazio w odpowiednim czasie, jak skanować kody kreskowe żywności.

Funkcje: Aplikacja licznik kalorii nie tylko śledzi swoją dietę, ale także zawiera kilka miłych dodatków w bezpłatnej wersji. Z stuknięciem palca, można załadować różne wyzwania: takie jak timer, który liczy tylko jak długo to było, odkąd ostatnio wziął trochę cukru. Strona przepisy również pochodzi z dużą ilością wspaniałych pomysłów na jedzenie towarzyszy Insta-worthy zdjęcia, pozwalając dodać wszystkie kalorii w posiłku z jednego stuknięcia. Darmowa wersja Yazio jest wystarczająco dobra, aby pokazać zawartość makroskładników odżywczych.

 

Rejestracja i koszt: Rejestracja jest wymagana, zanim zaczniesz z niej korzystać. Płatna wersja kosztuje 19,99 € (22,25 $) za roczną subskrypcję (stan na 28 maja 2020 r.). W ten sposób można uzyskać dostęp do szczegółowych przepisów, planów posiłków i postów, dodatkowych statystyk zawartości makro- i mikroskładników odżywczych oraz śledzenia nastroju. Yazio można również połączyć z platformami Google Fit, Fitbit, Garmin, Polar i Samsung Health.

Baza danych: Yazio bez problemu zeskanował naszą Nutellę i musli, a wybór jest duży nawet dla ręcznie wpisanego donera z kurczaka. Dla piwa bezalkoholowego, jednak, aplikacja licznik kalorii jest dość ograniczony. Po tym wszystkim, żywność może być dodawany ręcznie według własnego kaprysu i fantazji, podobnie jak całe przepisy.

Wnioski: Yazio jest słusznie jedną z najpopularniejszych aplikacji do liczenia kalorii - ale nie jest to nasz ogólny faworyt w wersji darmowej. Ci, którzy są zainteresowani w płatnej wersji, należy zwrócić szczególną uwagę na ceny. Roczny abonament jest tańszy niż pakiet sześciomiesięczny w momencie publikacji. Również cena rocznego abonamentu w ustawieniach aplikacji jest niższa niż to, co zostało podane podczas procesu konfiguracji konta.

MyFitnessPal: Śledzi kalorie i aktywność fizyczną

Użyteczność: Proste, ale funkcjonalne: MyFitnessPal jest niezwykle intuicyjny w użyciu dzięki prostej konstrukcji, co czyni go podobnym w charakterze do Yazio. Jednakże, ma jeden unikalny punkt sprzedaży od samego początku: W domu zakładki, znajdziesz magazyn-jak lista artykułów z MyFitnessPal blogu z różnych ćwiczeń lub porady żywieniowe. Skaner kodów kreskowych robi dobrą robotę przechwytywania informacji o żywności szybko lub przez jego algorytm wyszukiwania tekstu.

 

MyFitnessPal równoważy zarówno żywienia i aktywności fizycznej. Aplikacja oferuje wiele treści na temat fitnessu, odżywiania i przepisów. / © NextPit

Cechy: Dzięki MyFitnessPal możesz nie tylko śledzić ilość spożywanego pożywienia, ale także swoje treningi. Jedna wada: Jeśli chcesz zobaczyć rozkład makroskładników (białko, tłuszcz, węglowodany) w ciągu dnia, a nie tylko dla pojedynczych pokarmów, trzeba będzie odebrać wersję premium. Darmowa wersja łączy się z wszelkiego rodzaju innych aplikacji fitness, takich jak Fitbit, Garmin, Polar, Nokia Health, Misfit, i oczywiście, Google Fit.

Rejestracja i koszty: Bez rejestracji nic nie działa z MyFitnessPal. Dodatkowe funkcje mogą być aktywowane przez roczną płatność 49,99 € (55,65 $) lub 9,99 € (11,10 $) za miesięczną subskrypcję. Dodatkową zachętą są precyzyjne znaczniki czasu, które towarzyszą posiłkom, dzięki czemu można bardziej szczegółowo oceniać poziom energii lub wydajność treningu. Ponadto, wersja premium zawiera bardziej szczegółowe i nieograniczone raporty dotyczące makroskładników i bardziej precyzyjnych informacji żywieniowych.

Baza danych: Oprócz Nutelli i musli, MyFitnessPal rozpoznał również bezalkoholowe piwo pszeniczne. Wybór różnych typów doner kurczaka był równy temu z Yazio. Doskonale!

Wnioski: Darmowa wersja MyFitnessPal straddles linię między licznikiem kalorii i aplikacją fitness. W związku z tym, że nie jest to, że specjalistyczne, ale bardziej jack-of-all-trades. Jeśli chcesz być bardziej szczegółowe w obu działach, a następnie zrobić lepiej z płatnej wersji - lub odebrać dwa oddzielne aplikacje zamiast.

Lifesum: Testy genetyczne i przewodniki

Użyteczność: Gdzie Yazio i MyFitnessPal mają swoją własną markę uroku, Lifesum oferuje ciekawie stylizowany interfejs w komplecie z ładnymi ikonami i odpowiednią animacją. To jest zabawa w użyciu, gdzie wprowadzanie żywności jest szybkie i łatwe poprzez wyszukiwanie tekstu lub skaner kodów kreskowych.

 

Cechy: Lifesum w wersji bezpłatnej oferuje dobrze zaprojektowaną aplikację do śledzenia kalorii, która ujawnia liczbę makroskładników na cały dzień, oprócz poszczególnych posiłków. Jeśli chcesz mieć dostęp do błonnika, cukru, tłuszczów nasyconych itp., będziesz musiał uzyskać wersję Pro. Dodatkowo w profilu można zapisywać różne alergie, co nie ma większego sensu ze względu na brak planów żywieniowych w wersji podstawowej - więc przydałoby się to dopiero w wersji płatnej. Co ciekawe, istnieje test, który będzie próbował wydobyć dodatkowe informacje, takie jak różne nawyki życiowe, w celu określenia tzw. Life Score. Po obliczeniu Life Score, aplikacja udzieli nam kilku porad, np. zachęci do włączenia większej ilości ryb do swojej diety.

 

Rejestracja i koszt: Lifesum oferuje wersję premium, która w momencie publikacji kosztuje 47,88 euro (50 dolarów) rocznie lub 7,99 euro (8,99 dolarów) miesięcznie. Ci, którzy podnieść płatną wersję będą mogli cieszyć się analizy makroskładników, dostęp do różnych planów żywieniowych i przepisów, a także możliwość zapisywania posiłków na czas nieokreślony. Aplikacja będzie synchronizować się z innymi aplikacjami fitness, a konkretnie z Withings, Endomondo, Runkeeper czy Fitbit. Jest to możliwe tylko z subskrypcją. Jeśli chcesz podjąć wolną trasę całą drogę, można podłączyć go do Google Fit bez dodatkowych kosztów.

Wreszcie, aplikacja oferuje również różne testy DNA, które obiecują jeszcze lepsze zrozumienie twojego ciała, np. Czy masz predyspozycje do otyłości, różne typy mięśni, a nawet nietolerancję laktozy. Koszt: £35-£45 ($45-$55) w Dynamic Code.

Baza danych: Lifesum również opanował wszystkie przedstawione mu wyzwania, a jego baza danych zarejestrowała Nutellę i piwo, z którymi ją przedstawiliśmy. Licznik kalorii app oferuje również znaczny wybór doner kurczaka do wyboru.

Wnioski: Jako bardzo podstawowa aplikacja do liczenia kalorii, Lifesum jest dobrze przystosowana do zadania, nie przegrywając z Yazio. Niestety, jak ekscytujące, jak istnieje wiele funkcji, bezpłatna wersja aplikacji nie czuje się dość ograniczony.

FDDB Extender

Przyjazność dla użytkownika: "Food Database" znany jako FDDB istnieje już od ponad 15 lat. Od pewnego czasu ta obszerna baza danych żywności jest również dostępna w formie aplikacji, która wyróżnia się spośród innych aplikacji dość zabawnym wyglądem. Korzystanie z niej jest bardzo proste, a rejestrowanie różnych produktów spożywczych za pomocą wyszukiwania tekstowego lub skanera kodów kreskowych to pestka.

 

Funkcje: W darmowej wersji, aplikacja FDDB ułatwia liczenie kalorii. Można nawet użyć go do tworzenia własnych receptur, ale bezpłatna wersja aplikacji zapewnia, że wszystkie dobre rzeczy pozostaje poza granicami, chyba że zdecydujesz się kucyka się ciasto do domu "Pro" wersji. Jest to płatna wersja, która pochodzi z odżywczych celów, co oznacza, że bezpłatna wersja tej aplikacji jest raczej ograniczona.

Rejestracja i koszt: Kto chce sprawdzić liczbę witamin i minerałów w swoim codziennym pożywieniu, dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze w procentach, a może chce ustawić i celować w dzienne cele dla makroskładników, będzie musiał kupić aplikację. Pochodzi z roczną subskrypcją 19,99 € (22 $), gdzie obejmuje możliwość dostępu do konta za pośrednictwem strony internetowej FDDB, dodatkowe przepisy, nieograniczone śledzenie i łączność z innymi usługami, takimi jak Fitbit, Garmin i Samsung. Google Fit działa z darmową wersją.

Baza danych: Chociaż baza danych jest obszerna, to czuje się, że niektóre bardzo potrzebne aktualizacje są wymagane. Nie jest zaskoczeniem, że Nutella została wykryta, ale nasze musli nie udało się zrobić cięcia. Wybory dla doner kurczaka są obfite, ale bezalkoholowe piwo nie udało się zarejestrować. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych aplikacji, będziesz mógł dodać własne jedzenie.

Wnioski: Z około € 20 ($ 22) rocznie za subskrypcję Pro, aplikacja FDDB jest jednym z tańszych opcji wśród całej partii. Niestety, darmowa wersja czuje się bardzo ograniczona w wielu aspektach, co zawsze prowadzi do frustracji. Obecnie, konkurencja prezentuje lepsze opcje.

Cronometer: najlepsza darmowa aplikacja do liczenia kalorii

Przyjazność dla użytkownika: Aplikacja Cronometer jest prosta i pozbywa się zbędnego języka projektowania. Podobnie jak reszta testowanych aplikacji, interfejs jest łatwy w użyciu i pozwala na wpisywanie i skanowanie pozycji spożywczych do codziennego harmonogramu bez żadnych kłopotów.

Funkcje: Kolejną pozytywną cechą Cronometer jest fakt, że może on śledzić niezwykłą liczbę metryk, nawet jeśli były to wpisy ręczne. Oprócz temperatury ciała i nastroju, istnieją inne przydatne informacje, takie jak ketony, ferrytyna, trójglicerydy lub cholesterol. To, co czyni Cronometer tak użytecznym nawet w jego darmowej iteracji, to szczegółowa ocena makro- i mikroskładników odżywczych. Oznacza to, że oprócz różnych białek, węglowodanów i tłuszczów, można również sprawdzić dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i minerały. Podoba mi się również przeglądarkowa wersja Cronometer, która jest dostępna za pośrednictwem darmowego konta. Co więcej, darmowa wersja Cronometer połączy się z Fitbit, Garmin, Polar, Strava, Withings, Qardio, Oura, Biosense i Google Fit. Miło!

Rejestracja i koszt: Podobnie jak w przypadku wszystkich innych aplikacji licznika kalorii, darmowa wersja Cronometer ma swoje ograniczenia. Irytujące jest to, że wpisy w bazie danych nie mogą być zmieniane. To sprawia, że niemożliwe jest włączenie wstecznego wpisu poprzedniego posiłku (ów), jeśli zapomniałeś to zrobić. Ci, którzy są skłonni wydać €35.99 ($40) rocznie, skorzystają z dostępu do grup żywności, jak również dalszej analizy, z miłą opcją przesyłania zdjęć posiłków.

 

Baza danych: Szok i przerażenie! Cronometer tak naprawdę nie wiedział o Nutella. Ale i tak powinieneś ją usunąć z diety, biorąc pod uwagę ilość kalorii, które ze sobą niesie. Nasze musli jest w bazie danych, podobnie jak doner z kurczaka w wielu odmianach. Jeśli jednak chodzi o piwo bezalkoholowe, to aplikacja licznika kalorii wymaga ręcznego wpisania go. Inną pozytywną cechą jest to, że Cronometer byłoby jak źródło każdej żywności wpisu do bazy danych jest wyświetlany.

Wnioski: Jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej swojej żywności za darmo, powinieneś zdecydowanie sprawdzić Cronometer out. Żadna inna znana nam aplikacja nie oferuje bardziej szczegółowej oceny aspektów makro- i mikro-składników odżywczych, przynajmniej jeśli chodzi o wersję darmową. To sprawia, że Cronometer jest naszym faworytem wśród darmowych aplikacji liczących kalorie!

Aplikacje bez rejestracji: Powrót do przeszłości

Masz obawy przed dzieleniem się wrażliwymi danymi dotyczącymi odżywiania i zdrowia przez Internet? Całkowicie to rozumiemy! Niestety, większość aplikacji w tym porównaniu nie będzie działać bez logowania. Oto dwie alternatywy, które nie wymagają żadnego rodzaju konta.

Fatsecret: działa z kontem i bez konta

Rejestracja i koszt: Aby dostać się do tej opcji, to nie zajmuje pewien poziom szperania w celu korzystania z niego bez posiadania konta. Podczas konfigurowania aplikacji, trzeba dotknąć mały przycisk "Pomiń" w oknie dialogowym logowania w prawym górnym rogu, aby ominąć proces logowania. Należy pamiętać, że działa to tylko wtedy, gdy uruchamiasz aplikację po raz pierwszy. Wersja premium Fatsecret również pochodzi z długoterminowych planów żywieniowych i tracker wody.

Użyteczność: Fatsecret został zaprojektowany tak, aby był funkcjonalny. Wszystkie opcje są łatwe do znalezienia, interfejs nie czuje się tak, jakbyś żył w epoce Windows 98. Ponieważ bezpłatna wersja jest blisko do bycia w pełni funkcjonalny, aplikacja nie pochodzi z konsekwentnie irytujące powiadomienia do uaktualnienia do wersji premium jak Yazio.

Funkcje: Fatsecret nie jest w żaden sposób gorszy od powyższych konkurentów, jeśli chodzi o nagrywanie posiłków. Wręcz przeciwnie, aplikacja nawet pochodzi z funkcją rozpoznawania obrazu, który pozwala na fotografowanie żywności przed odniesieniem do swojej bazy danych i wymyślając najbliższy mecz. To działa z owoców, jak również z kompletnych posiłków, choć z różnym stopniem niezawodności. O ile prosta funkcja liczenia kalorii działa bez rejestracji, o tyle wszelkie analizy wymagają konta.

Baza danych: Co ciekawe, w swojej bazie danych rozpoznawania obrazu ma Nutellę, choć skaner kodów kreskowych nie. Musli znajduje się w bazie kodów kreskowych obok szerokiej gamy donerów z kurczakiem. Aplikacja odmówiła również odczytania kodu kreskowego piwa - ale problem leży gdzie indziej. Użyta kamera nie wyświetliła kodu kreskowego w wystarczająco dużym rozmiarze, aby mógł on zostać rozpoznany przez skaner kodów kreskowych ze względu na odległość zbliżenia. W tym przypadku dostawca może być zmuszony do dokonania pewnych korekt ze swojej strony. W końcu, najnowszy trend w kierunku większych czujników kamery jest tutaj głównym winowajcą.

Wnioski: Fatsecret nie jest całkiem tak dopracowany jak wyżej wymienione aplikacje, ale działa wystarczająco dobrze bez konta. Jeśli chcesz, możesz zalogować się w dowolnym momencie i zapisać swoje dane w chmurze. Dla tych, którzy dbają o poufność swoich danych, Fatsecret jest najlepszym wyborem do liczenia kalorii do naszej wiedzy.

Easy Fit: Łatwe "Nie"

Rejestracja & koszt: Easy Fit to jedyna całkowicie darmowa aplikacja licznika kalorii w naszych kandydatach do testu, która nie wymaga żadnej rejestracji w ogóle. Wszystkie dane są przechowywane lokalnie. Dostawca zdecydował się polegać na dość agresywnej reklamie, aby uczynić aplikację opłacalną. Jeśli chcesz korzystać z tej aplikacji, być przygotowany do przyzwyczaić się do wielu irytujących reklam wyskakujących od czasu do czasu, w tym gry randkowe.

Przyjazność dla użytkownika: Szczerze mówiąc: Easy Fit wygląda tak, jakby w latach 90. wysłano aplikację faksem do redakcji tuż przed terminem redakcyjnym. Aplikacja potrafi wyświetlać tylko format 9:16, więc reszta szaty graficznej ma współczesny charakter. Korzystanie z niej nie jest aż tak intuicyjne, a ti nie ma nawet skanera kodów kreskowych.

 

Funkcje: Zwykłe funkcje liczenia kalorii są zawarte w Easy Fit. Jest kilka miłych podejść do tego - takich jak mini-gry w stylu pamięciowym, które pomagają odwrócić uwagę od głodu. Niektóre produkty spożywcze można również ukryć przed ciekawskimi oczami.

Baza danych: Baza danych jest niestety przestarzała i zawiera tylko kilka konkretnych produktów. Nutella, wynaleziony w 1940 roku, już dokonał go w bazie danych - co powinno być absolutnym minimum. Nasz doner z kurczaka nie istnieje, choć coś porównywalnego można zrobić za pomocą funkcji przepisu z chleba, mięsa kebabowego i sałatki. Dla piwa bezalkoholowego i musli dostępne są tylko ogólne wpisy, które nie uwzględniają horrendalnych różnic w wartościach odżywczych, takich jak cukier, zwłaszcza w przypadku musli.

Wnioski: Oczywiście Easy Fit jest całkowicie darmowy i do działania nie wymaga zakładania żadnego konta ani logowania. Niestety, zakres funkcji i łatwość obsługi są również ograniczone w porównaniu. Moja rekomendacja jest następująca: Jesteś lepszy od zainstalowania Fatsecret, jeśli chcesz pozostać anonimowy. Jeśli zdarzy się, że znasz lepszy licznik kalorii app bez konieczności rejestracji, bylibyśmy bardziej niż szczęśliwi, aby sprawdzić swoje wskazówki w komentarzach!

Schudnąć przez liczenie kalorii: Oto jak to działa!

Jaki jest pożytek z używania aplikacji liczących kalorie? Wielki sekret za utratą wagi (i przyrost masy ciała) jest bardzo prosta: Jeśli zużywasz więcej kalorii niż konsumujesz, wtedy schudniesz - i na odwrót, oczywiście.

Istnieje wiele mniej lub bardziej precyzyjnych sposobów na oszacowanie spożycia kalorii. Wiele aplikacji po zalogowaniu zapyta Cię o płeć, wiek, wagę i ilość aktywności fizycznej. Wszystkie te informacje zostaną następnie wykorzystane do oszacowania średniego dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Jeśli nadal przybierasz na wadze pomimo dziennego deficytu kalorii, aplikacja najprawdopodobniej popełniła błąd w szacowaniu Twojego zapotrzebowania na kalorie - a to oznaczałoby konieczność ręcznej korekty wartości docelowej. Albo to, albo oszukiwałeś na swoich wpisach. Tak, pomimo wielu zaprzeczeń, ten muffin na dobranoc też ma kalorie!

Więcej informacji na: http://bezpiecznysmartfon.pl/